Pobeda košarkašica Radničkog 2016 u Šapcu

Kategorija: Košarka

Vrednu pobedu zabeležile su košarkašice Radničkog 2016 na gostovanju ekipi Duge u Šapcu, u utakmici 3. kola plej-ofa Druge lige Jug. Kragujevčanke su slavile rezultatom 78:69 (30:9, 20:14, 10:23, 18:23), uz sjajno šutersko izdanje u prvih dvadeset minuta susreta.

Čak 50 poena postigle su izabranice Vesne Despotović u prvom poluvremenu, što se pokazalo ključnim za konačan trijumf. U nastavku je došlo do blagog opuštanja, ali se to nije bitnije odrazilo na konačan rezultat.

– Fantastičan start utakmice i prvo poluvreme u kome smo postigli 50 poena, a primili samo 23. U drugom poluvremenu smo se malo opustili, sve igračice su dobile šansu da igraju i na kraju smo zabeležili zasluženu pobedu. Sada nas čekaju dve teške utakmice protiv ekipe Loznice, gde će se najverovatnije rešiti ko ulazi u Prvu ligu. – rekla je Vesna Despotović po završetku utakmice.

Minela Mehović bila je centralna figura susreta sa 28 poena, pri čemu je u prvom poluvremenu pogodila čak šest trojki iz isto toliko pokušaja. Dvocifrene su bile još i Cvijović sa 13, Todorović sa 12 i Stamenković sa 10 poena, a listu strelaca kompletirale su kapiten Sara Milošević sa 9, Rapović sa 4 i Petković sa 2 poena.

U četvrtak, 12. aprila, košarkašice Radničkog 2016 ugostiće ekipu Loznice u hali „Gordana Goca Bogojević“. Već za vikend ove dve ekipe ponovo će se sastati, ovaj put u hali „Lagator“ u Loznici.