Pobeda na mišiće

popovic

Fudbaleri Pobede savladali su autsajdera Jošanicu ND u 2. kolu Srpske lige „Zapad“ sa 2:1 (1:1). Beloševčani su do prvog trijumfa u sezoni došli teže nego što se to očekivalo, prvenstveno zbog loše realizacije koja je mogla da ih košta bodova u današnjem duelu.

Gosti su na stadion „Pored pruge“ stigli sa svega dvanaest fudbalera, sa željom da ne pretrpe rezultatsku katastrofu kao na premijeri, kada ih je na domaćem terenu deklasirala Budućnost Krušik sa 5:0. Međutim, ekipa iz Novog Pazara je došla u priliku da se sa gostovanja u Kragujevcu vrati sa bodom u džepu, ali ih je u tome sprečio Lazar Popović golom iz jedanaesterca.

Pobeda je na ovom meču imala više od igre. Golman Jošanice Jaman je zaustavio čak četrnaest udaraca ka svom golu, a igrači Pobede su imali bar četiri stopostotne šanse koje nisu realizovali.

Domaćin je do vođstva došao u 36. minutu, kada je Popović uputio dugu loptu ka Stojanoviću, koji vara Jamana i pogađa praznu mrežu za vođstvo Pobede. Radost Beloševčana nije dugo trajala, pošto je već dva minuta kasnije Međedović lobovao Kostića sa preko 20 metara i doneo svom timu izjednačenje.

Usledile su prave muke za izabranike Željka Miloševića, pošto su morali da postignu još jedan gol i slome otpor gostiju. Konačno, u 56. minutu Stojanovića je u kaznenom prostoru Pazaraca oborio Bogućanin, a sa bele tačke precizan je bio Popović.

U narednom, 3. kolu, fudbalere  Pobede očekuje gostovanje u Raškoj, gde će odmeriti snage sa svojim starim poznanikom, ekipom Baneta.

Pobeda – Jošanica ND 2011 2:1 (1:1)

BELOŠEVAC
Igralište pored pruge
Gledalaca: 150
Sudija: Bojan Borojević (Čačak)
Pomoćnici: Đoković (Čačak), Obradović (Batočina)
Žuti kartoni: Petrović, Živanović (Pobeda), Bogućanin, Čmajčanin (Jošanica ND 2011)
Strelci: 1:0 Stojanović 32, 1:1 Međedović 34, 2:1 Popović u 56. minutu (iz jedanaesterca)

POBEDA: Kostić, Milanović, Petrović, Ljujić, Miljuš, Živanović, Pejčinović, Kostadinović (P. Đorđević), Popović (Vukomanović), Stojanović, Vidić (Spasojević). Trener: Željko Milošević.

JOŠANICA ND 2011: Jaman, Malićević, Međedović, Marovac, Sulejmanović, Mujković, Čmajčanin, Jusufović, Muratović, Bogućanin, Kadrić.

Igrač utakmice: Nihad Jaman (Jošanica ND 2011)

Na slici: Lazar Popović (Pobeda Beloševac)
Izvor: Željko Marinković