Pobeda Radničkog 1923 u prijateljskom susretu sa Šumadijom 1903 (FOTO)

Sa današnje utakmice u Korićanima u kojoj je Radnički savladao srpskoligaša sa Bubnja

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su odigrali treću kontrolnu utakmicu u okviru priprema za nastavak prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“, u kojoj su pobedili Šumadiju 1903 sa minimalnih 1:0 (0:0). Susret kragujevačkih srpskoligaša odigran je na igralištu u Korićanima, a jedini pogodak za Radnički 1923 postigao je Ivković u 67. minutu.

Treneri oba tima isprobali su sve igrače koji su im trenutno na raspolaganju. Vlado Čapljić je proverio dve kompletne postave, sastavljene od igrača koji su nosili dres Radničkog 1923 u jesenjoj polusezoni. Na drugoj strani, klupa srpskoligaša sa Bubnja bila je „tanja“, ali su izabranici novog trenera Miroslava Stakića pružili dobar otpor lideru na tabeli. Na izvanrednoj podlozi terena u Korićanima i po sunčanom vremenu, igrači oba tima igrali su baš kao da je u pitanju borba za prvenstvene bodove, a sevale su i „varnice“.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri i bez pravih šansi za golove. Vredi ipak zabeležiti izvanredan udarac Krasića u 30. minutu i odličnu intervenciju golmana Šumadije 1903 Nastića, koji je paradom uspeo da loptu izbaci u korner.

Fudbaleri Radničkog obezbedili su pobedu u drugom poluvremenu

Posle odmora bolje pripremljena i odmornija ekipa sa „Čika Dače“ češće je pretila srpskoligašu sa Bubnja. Udarce Maksimovića i Stankovića uspešno je zaustavio golman Šumadije 1903.

Jedini pogodak na današnjem susretu postignut je u 67. minutu. Posle akcije preko desne strane i asistencije Dejana Miljuša, u gužvi pred golom Šumadije 1903 najbolje se snašao Ivković i preciznim udarcem pogodio suprotan ugao golmana Jovanovića.

Ekipa Šumadije 1903 je u prvom delu susreta bila ravnopravan protivnik lideru

Jednu od retkih šansi srpskoligaš sa Bubnja propustio je u 72. minutu, kada je Živadinović iz blizine dobro šutirao, ali je golman Raičević uspeo loptu da izbaci u korner i spreči izjednačenje. U finišu susreta Ivković je propustio priliku da postigne još jedan pogodak za svoj tim. Njegov udarac iz izgledne pozicije završio je pored gola.

Bila je ovo druga pobeda lidera srpskoligaškog zapada, koji je istim rezultatom (1:0) savladao kragujevačkog zonaša Slaviju u prvoj kontrolnoj utakmici, dok je pre par dana poražen u Čačku od domaćeg Borca (1:4).

Ono što je najvažnije na ovim probnim susretima, to je da se vidi želja, volja, borbenost i odgovornost igrača, što je bio prioritet i time sam zadovoljan. Bila je ovo prilika da vidimo gde smo u ovoj fazi priprema, što me ohrabruje. Mi ne možemo da registrujemo nove igrače i zbog toga se oslanjamo na one igrače kojima trenutno raspolažemo. Želja nam je da se što bolje pripremimo, a mesto u sastavu na svakoj utakmici dobiće oni oni koji najviše pokažu. – rekao je za KGsport.info Vlado Čapljić, trener Radničkog 1923.

Treneri Vlado Čapljić i Miroslav Stakić

Za Šumadiju 1903 ovo je bila četvrta provera bez pobede. Posle remija sa Mihajlovcem i poraza od Slobode iz Užica i Jagodine, trener Stakić ne može da bude nezadovoljan igrom na današnjoj utakmici protiv Radničkog 1923, iako je odbrana kapitulirala.

Kao i na prethodnim susretima ispoljili smo neke slabosti koje je teško otkloniti. Imamo mali izbor igrača i biće teško da se „izvadimo“ iz svega ovoga. Šumadija je na poslednjem mestu i dosta zaostaje na tabeli, ali borićemo se. Igrači su umorni od napornog rada. Radnički je bio danas bolji za taj jedan gol. – priznao je novi trener Šumadije 1903 Miroslav Stakić.

RADNIČKI 1923 – ŠUMADIJA 1903 1:0 (0:0)

Igralište: U Korićanima.
Sudija: Nikola Marković.
Pomoćnici: Nikola Đorović i Pavle Vasilijević (svi iz Kragujevca).
Strelac: Ivković u 67. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Matejević, Nenadić, M. Ilić, Marković, Vidović, Krasić, B. Miljuš, Đ. Andrić, Spalević, Lukić. Igrali su još: Raičević, Živanović, Aleksić, Gavrović, B. Andrić, Petrović, Stanković, Ivković, D. Miljuš, Maksimović, O. Ilić.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Vulić, Marić, Ljujić, Vlašić, S. Petrović, Jovović, Dobrić, Živadinović, Đurđević, Božović. Igrali su još: Jovanović, Milojević, Đukić, Pantelić, Urošević.

Narednu proveru Šumadija 1903 imaće protiv Slavije, a Radnički 1923 se u subotu, 18. februara sastaje sa ekipom Tabana u Jagodini.