Pobeda Radničkog i na „Čika Dači“

fk-radnicki-josanica
Đorđe Andrić (14) u duelu sa igračima Jošanice na današnjoj utakmici

U trećem kolu Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Radničkog 1923 danas su pred svojim navijačima savladali borbenu ekipu Jošanice iz Novog Pazara sa 2:1 (2:0) i upisali drugu pobedu u novoj sezoni, sa kojom su zadržali mesto u vrhu tabele.

Lakše nego što se očekivalo igrači kragujevačkog srpskoligaša sa „Čika Dače“ osvojili su nove bodove protiv Jošanice, i to identičnim rezultatom kao i proteklog vikenda na Bubnju. Ekipa trenera Radovana Radakovića bila je oslabljena neigranjem napadača Darka Spalevića, koji se povredio na utakmici sa Šumadijom 1903, ali Kragujevčanima to nije smetalo da od prvog minuta krenu napadački, sa željom da što pre obezbede rezultatsku prednost.

Već u drugom minutu Marko Krasić je iz slobodnog udarca uzdrmao stativu, a odbijenu loptu odbrana gostiju izbacila je u korner. Sedam minuta kasnije uzvratili su igrači Jošanice preko Ertana Moravca, koji je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor Radničkog 1923 i oštrim udarcem pogodio mesto gde spajaju prečka i stativa. Dosta sreće za domaćeg golmana Milana Milentijevića u tim trenucima.

U 13. minutu, jedan od najraspoloženijih igrača domaćeg tima Đorđe Andrić šutirao je sa desne strane, ali je i njegov udarac zaustavila stativa.

Ipak, ofanzivna igra domaćeg tima urodila je plodom u 18. minutu. Andrić je prošao po desnoj strani, ubacio loptu na 7-8 metara od gola gostiju, gde se najbolje snašao Bojan Miljuš i glavom doveo Radnički 1923 u vođstvo.

Samo pet minuta kasnije domaći tim je duplirao prednost. Bila je to gotovo preslikana akcija kao kod vodećeg gola, samo što je loptu u mrežu ovaj put pospremio mladi Jovan Lukić.

Očekivalo se tada da će domaća ekipa posle lako postignuta dva gola nastaviti sa ofanzivnom igrom i doći do još nekog pogotka. Međutim, to se nije desilo. Fudbaleri Jošanice su se brzo oporavili i u 30. minutu ozbiljno pripretili, ali je posle centaršuta Ertana Marovca sa desne strane, na drugoj stativi slabo reagovao Rijad Sulejmanović, koji je sa ivice peterca loptu poslao pravo u ruke Milentijevića.

U 40. minutu mladi Petar Gavrović je postigao gol koji je poništen zbog ofsajd pozicije.

Početkom drugog poluvremena Andrić je lobovao golmana Jošanice, ali na drugoj stativi nije stigao Gavrović da loptu ubaci u mrežu.

Ovaj propust domaćina gosti su kaznili izvanrednim pogotkom u 68. minutu. Iz slobodnog udarca sa oko 25 metara Sulejmanović je pogodio desni gornji ugao golmana Milentijevića i smanjio prednost Radničkog 1923 na 2:1.

Samo dva minuta kasnije Andrić je ponovo prošao po desnoj strani i želeo sve da završi sam, ali je zaustavljen na ivici šesnaesterca. Pokušao je Bojan Miljuš da poveća prednost, ali je njegov udarac za malo završio preko prečke.

Gosti su u finišu današnjeg susreta odigrali ofanzivnije u želji da izbegnu poraz, ali je odbrana Radničkog 1923, na čelu sa kapitenom Milanom Ilićem, upela da sačuva prednost, čime je domaćin ostao u trci za prvo mesto sa sedam osvojenih bodova.

RADNIČKI 1923 – JOŠANICA 2:1 (2:0)

„Čika Dača“.
Gledalaca: Oko 250.
Sudija: Milan Kurlagić (Užice).
Pomoćnici: Nebojša Savić, Nenad Petrović.
Četvrti sudija: Miloš Vitić (svi iz Užica).
Strelci: 1:0 B. Miljuš u 18, 2:0 Lukić u 23, 2:1 Sulejmanović u 68. minutu.
Žuti karton: Izberović (Jošanica).

RADNIČKI 1923: Milentijević, Matejević, Nenadić, Ilić, Petrović, Vidović, Andrić (Varjačić), B. Miljuš, Lukić, Krasić, Gavrović (Stanković).

JOŠANICA: Koč, Izberović, Šarac, Ferizović, Džanefendić (Plojović), Hazirović, Bihorac, Marovac, Sulejmanović, Ibrahimović, Marukić (Avdić).

Drugi kragujevački srpskoligaš Šumadija 1903 je i pored vođstva u prvom poluvremenu pogotkom Kneževića u 12. minutu, poražena danas u Šapinama od istoimenog kluba sa 1:2. To je bio treći uzastopni poraz fudbalera sa Bubnja, koji u narednom kolu dočekuju Železničara iz Lajkovca, dok Radnički 1923 gostuje u Topoli, gde se sastaje sa Karađorđem.