Pobeda Radničkog na prvoj probi (FOTO)

krasic-radnicki
Novajlija Krasić postigao je drugi pogodak za Radnički na današnjoj utakmici protiv Sušice

U susretu sa novim zonašem Sušicom, doskorašnji kragujevački prvoligaš Radnički 1923, koji će se u narednoj sezoni takmičiti u Srpskoj ligi „Zapad“, danas je počeo seriju probnih utakmica pobedom od 3:1. Utakmica je odigrana na izvanredno pripremljenom terenu u Korićanima, gde fudbaleri Radničkog treniraju zbog radova na „Čika Dači“.

Trener Radovan Radaković je isprobao dva kompletna sastava, među kojima je bilo desetak novajlija, od kojih su trojica pokazali i realizatorske sposobnosti, obezbedivši srpskoligašu pobedu na prvoj kontrolnoj utakmici.

U prvom poluvremenu, u dresu Radničkog pojavila su se sedmorica novih igrača koji konkurišu za prvi tim. To su povratnik Ilić, Marković iz Tabana (Jagodina), Matejević iz beogradskog IMT-a, Krasić, inače Kragujevčanin koji je počeo u Radničkom, potom igrao u čačanskom Borcu i van granica Srbije, zatim Stanković iz Vranjske banje, te Ivković iz bihaćkog Jedinstva i Veljović iz Poleta (Ljubić).

fk-radnicki-2016Fudbaleri Radničkog 1923 sa trenerom Radakovićem bili su efikasni u prvom poluvremenu

Novi zonaš Sušica bio je dobar protivnik Radničkom 1923 i prvi je došao u vođstvo u 15. minutu pogotkom Mujezinovića, posle centaršuta sa leve strane. Samo minut kasnije zatresla se mreža i na drugoj strani. Ljubo Nenadić, koji je proteklu sezonu proveo u dresu srpskoligaša sa Bubnja, ekipe Šumadije 1903, opalio je kao iz topa sa 18 metara i izjednačio na 1:1.

Potpuni preokret je u 22. minutu doneo Krasić iz slobodnog udarca, nakon što je preciznim udarcem savladao golmana Sušice Nešovića. Samo četiri minuta kasnije bilo je 3:1 za igrače u crvenim dresovima. Ivković se najbolje snašao pred golom Sušičana i u padu ubačenu loptu sproveo u mrežu novog zonaša.

U drugom poluvremenu, na golu Radničkog 1923 pojavio se Milentijević, iskusni čuvar mreže bivšeg srpskoligaša Mokre gore iz Zubinog potoka na Kosovu, a pored njega od novajlija su nastupili još i Andrić iz vranjskog Dinama, Pajević iz beogradskog Brodarca, Kojić, bivši igrač kraljevačke Sloge, Deljanin iz beogradskog Radničkog, kao i mladi Todorović iz kragujevačke Šumadije 1903. Oni nisu uspeli da postignu pogodak, ali su ostavili dobar utisak borbenom igrom, trčanjem i kreiranjem šansi koje nisu iskorišćene.

fk-susica-2016Ekipa Sušice u drugom delu utakmice bila je ravnopravan protivnik Radničkom

Bila je ovo prva kontrolna utakmica za desetak novih igrača koji se trenutno nalaze na probi. Sa većim brojem tih igrača smo već postigli dogovor, ali još ne bih otkrivao imena. Zadovoljan sam igrom i u drugom poluvremenu, iako su svi golovi postignuti u prvom delu ove utakmice. Nastavljamo da radimo i stvaramo ekipu koja će moći da konkuriše za prvo mesto. Već u sredu sastajemo se sa Šumadijom u Aranđelovcu, a imamo dogovorene još tri utakmice – rekao je za KG Sport Radovan Radaković, trener Radničkog 1923, posle prve pripremne utakmice za narednu sezonu.

Sušica je nastupila sa okosnicom tima koji je osvojio titulu prvaka u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca i izborio plasman u viši rang, Zonu „Morava“, a među pojačanjima našao se Zlatko Stefanović iz Arsenala.

RADNIČKI 1923 – SUŠICA 3:1 (3:1)

Igralište: FK Korićani.
Gledalaca: 150.
Sudija: Njegoš Tubić.
Pomoćnici: Marina Višnjić, Marko Živković.
Strelci: Nenadić u 18, Krasić u 22, Ivković u 26, a Mujezinović u 15. minutu za Sušicu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Živanović, Ilić, Marković, Matejević, Krasić, Nenadić, Milojević, Stanković, Ivković, Veljović. U drugom poluvremenu igrali su: Milentijević, Pajović, Kojić, Andrić, Milovanović, Vidović, Deljanin, Gavrilović, Lukić, Todorović, Vasojević.

SUŠICA: Nešović, Đorđević, Dugić, Cvetković, Mitrović, Mijailović, Božović, Krstić, Okiljević, Todorović, Mujezinović. Igrali su još: Bulatović, Mojsilović, Blagojev, Z. Stefanović, Nedeljković, Kidišević, Smolović, N. Stefanović, Marković.