Pobeda Radničkog u derbiju Lige za prvaka

vk-radnicki

Na startu Lige za prvaka Triglav vaterpolo lige, Radnički iz Kragujevca savladao je Jadran iz Herceg Novog, rezultatom 5:4, preotevši mu tako treće mesto na tabeli.

Od samog starta igralo se tvrdo, pa su prve dve četvrtine završene istim rezultatom – 1:1. Goste je u igri držao dvostruki strelac Jovan Sarić, dok su u kragujevačkom timu precizni bili Srđan Vuksanović i Marko Ćuk.

Nije se mnogo toga promenilo ni po povratku sa odmora. Tek posle šest minuta igre u drugom poluvremenu Ćuk je doneo Šumadincima novo vođstvo (3:2), a sredinom poslednje deonice prednost je udvostručio Vuksanović (4:2).

Međutim, crnogorski predstavnik se nije predavao. Najpre je preko Sarića sa igračem više smanjio zaostatak, a odmah zatim i izjednačio golom Stefana Vidovića iz kontranapada, u poslednjem minutu (4:4).

Ipak, 23 sekunde pre kraja sjajni Vuksanović je bio precizan sa igračem više i tako doneo vrlo važne bodove svom timu.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je upravo Srđan Vuksanović sa tri gola, dok je Marko Ćuk postigao jedan manje. Na drugoj strani tri gola za goste dao je Jovan Sarić, a jednom je precizan bio Vidović. Uz pomenute strelce, jedan od najzaslužnijih za pobedu Radničkog bio je golman Zdravko Radić, koji je nanizao 16 odbrana.

– Utakmica je bila veoma teška za igru, došla je za nas u vrlo nezgodnom trenutku, jer smo prethodnu nedelju praktično proveli sedam dana u putu. Na kraju smo ostvarili pozitivan rezultat i to je jedino bitno u ovom trenutku – rekao je Marko Ćuk, bek Radničkog.

Zadovoljan je bio i strateg Kragujevčana, Uroš Stevanović.

– Ušli smo malo nervozno u utakmicu, imali malo problema sa realizacijom, ali najbitnije je da dobijamo ove utakmice kada ne igramo najbolje. Neke ciljeve smo već ostvarili, a želimo i da se plasiramo na „fajnal-for“, ali bez preteranog imperativa – kazao je Stevanović.

Radnički – Jadran HN 5:4 (1:1, 1:1, 1:0, 2:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.