Pobeda Šumadije na mišiće, evrogol Markovića

Milos-Markovic-Sumadija

Fudbaleri Šumadije 1903 pobedom su otvorili sezonu u Srpskoj ligi Zapad, pošto su na svom “Bubnju“ savladali takođe novaliju u ovom rangu takmičenja Zvižd iz Kučeva sa 2:1.

Domaćin se znatno bolje snašao na početku susreta. Iskusni Miloš Marković je već u 10. minutu razgalio malobrojnu publiku, kada je iz slobodnog udarca, sa preko 20 metara, levom nogom pogodio suprotan ugao golmana Nikolića.

Prvak zone Dunav zaigrao je u nastavku znatno bolje. U 76. minutu Jevremović je mogao da izjednači, ali je lopta posle njegovog udarca završila na stativi. Šest minuta pre kraja susreta gosti su ipak stigli do izjednačenja. Centrirao je rezervista Kocić, a loptu je glavom u gol domaćina sproveo Stanojević.

Prvak zone Morava krenuo je na sve ili ništa. U 86. minutu Marković je pogodio stativu. U poslednjim trenucima susreta u jednoj gužvi najbolje se snašao rezervista M. Nikolić za radost Kragujevčana i pobedu na samom startu sezone.

Šumadiju naredne subote očekuje duel 2. kola Srpske lige Zapad, u kojem će odmeriti snage sa ekipom Rudara u Kostolcu.

Šumadija 1903 – Zvižd 2:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.