Pobeda u Priboju za kraj jeseni

Kategorija: Rukomet

Trijumfom na gostovanju ekipi Priboja sa ubedljivih 32:21 (19:10), rukometaši Radničkog 1964 su uspešno okončali jesenju polusezonu u Super B ligi Srbije.

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, a potom Kragujevčani serijom 6:0 dolaze do osetnije prednosti u 19. minutu (11:5), koju su do odlaska na odmor dodatno uvećali – 19:10.

Kada je u 33. minutu Radnički 1964 poveo sa maksimalnih 22:11, bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno i da je samo dilema kolika će konačna razlika biti. Trener Milentijević je izostanak rezultatske neizvesnosti iskoristio da ukaže priliku svim raspoloživim igračima, koji su prilično maštovitim akcijima oduševljavali pribojsku publiku.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Miloš Stevanović, Stefan Stanojev, Jovan Poskurica i novajlija Andrej Biševac sa po pet postignutih pogodaka, dok su na suprotnoj strani prednjačili Aleksa Miković i Saša Milinković sa po šest golova.

Radnički 1964 je jesenju polusezonu u Super B ligi Srbije završio sa trinaest osvojenih bodova na deobi četvrtog mesta. Prvenstvo se nastavlja krajem februara, kada kragujevačke rukometaše očekuje gostovanje ekipi Bele Palanke.