Pobeda u senci povrede Alekse Antonića

Novu pobedu ostvarili su igrači kragujevačkog Ekonomca u 16. kolu Prve futsal lige Srbije. Tim Predraga Rajića slavio je na neugodnom gostovanju ekipi Jastrepca u Blacu sa 9:5 (6:2) i tako upisao svoj trinaesti trijumf u sezoni.

Za razliku od prvog ovosezonskog duela, u kome je tim iz Blaca „iščupao“ bod u „Jezeru“, ovaj put Kragujevčani nisu dali svom rivalu ni promil šanse da ponove takvo iznenađenje.

Već nakon osam minuta susreta Ekonomac je imao ubedljivo vođstvo od 3:0, zahvaljujući golovima Rnića, Matijevića i Pršića. Spasojević je u 10. minutu smanjio na 1:3, ali je samo minut kasnije stigao odgovor sa druge strane, kada je Ivanković vratio tri gola prednosti Kragujevčanima.

Do isteka prvih dvadeset minuta u listu strelaca upisali su se i internacionalci u redovima Ekonomca, Vitali Borisov i Evgeni Valjenko, dok je na drugoj strani pogodio Lapčević za konačnih 6:2 na kraju prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena u strelce se upisao i Brazilac Da Silva za vođstvo gostiju od 7:2. U 30. minutu Sudimac postiže treći gol za ekipu Jastrebca, da bi četiri minuta kasnije Jovanović uzvratio na drugoj strani.

Savović je u 38. minutu smanjio prednost Kragujevčana na 4:8 golom iz kaznenog udarca, a goleadu u Blacu okončali su Stojković u 39. i Lapčević u 40. minutu.

Pozitivan utisak sa ovog meča pokvarila je povreda golmana Ekonomca Alekse Antonića dvadesetak sekundi pre kraja utakmice. O težini povrede iskusnog golmana znaće se nakon što se obave neophodni pregledi.

JASTREBAC – EKONOMAC  5:9 (2:6)

BLACE
Hala: „Čika Duško Jovanović“.
Sudije: Radojčić (Inđija) i Radulović (Prokuplje).
Strelci: 0:1 Rnić u 2, 0:2 Matijević u 6, 0:3 Pršić u 6, 1:3 Spasojević u 10, 1:4 Ivanković u 11, 1:5 Valjenko u 15, 2:5 Lapčević u 18, 2:6 Borisov u 20, 2:7 Da Silva u 21, 3:7 Sudimac u 30, 3:8 Jovanović u 35, 4:8 Savović u 38, 4:9 Stojković u 39. i 5:9 Lapčević u 40.minutu.

JASTREBAC: P. PAVLOVIĆ, D. TROJANOVIĆ, SAVOVIĆ, VULETIĆ, VELJKOVIĆ, Spasojević, Milivojević, S. Trojanović, S. Pavlović, Lapčević, Gajić, Sudimac, Jozić, Ljubisavljević. Trener: Goran Tomić.

EKONOMAC: ANTONIĆ, MATIJEVIĆ, RNIĆ, STOJKOVIĆ, IVANKOVIĆ, Raičević, Da Silva, Janjić, Ramić, Jovanović, Pršić, Borisov, Ristić, Valjenko. Trener: Predrag Rajić.

Ekonomac i nakon ove pobede ima bod zaostatka u odnosu na prvoplasirani Euro Motus. Upravo ove dve ekipe odmeriće snage u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Srbije, koja je na programu u sredu, 22. marta od 20 časova i 30 minuta u hali SC Voždovac na Banjici. Obezbeđen je i direktan prenos putem internet adrese ipsport.net.

Narednu prvenstvenu utakmicu popularni „studenti“ odigraće protiv niške Kalče predstojećeg vikenda.