Podela bodova na „Čika Dači“ (VIDEO)

DSC00857

Meč 9. kola Prve lige Srbije, između kragujevačkog Radničkog i užičke Slobode, završen je nerešenim rezultatom 1:1 (0:0). Po jako lošem vremenu na stadionu „Čika Dača“, malobrojna publika mogla je da vidi borbenu igru oba rivala, sa dosta prilika, a čini se da kragujevački tim na kraju može više da žali što nije došao do prve pobede u sezoni.

Već u 3. minutu Radnički je imao prvu izglednu priliku da dođe do vođstva, ali se Miljuš i Vilotijević nisu najbolje snašli pred golom Užičana. U 25. minutu Vilotijević je ponovo u glavnoj ulozi, kada sa nekih šesnaest metara šutira pored gola.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta gosti iz Užica imali su u 31. minutu. Iskusni Vukojičić je šutirao iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac zaustavljen na samoj gol liniji, tako da se na petnaestominutni odmor otišlo bez golova.

Prvu šansu u nastavku igre imali su domaći igrači, kada je Aleksić pokušao glavom nakon kornera Keljevića. Gosti su uzvratili na sličan način u 59. minutu. Nikola D. Tasić je šutirao glavom posle udarca iz ugla, a Kostić dobro intervenisao.

Samo minut kasnije zatresla se mreža Kragujevčana. Jeremić se poigrao sa odbranom domaćeg tima i rutinski, sa nekih 7-8 metara, loptu smestio u mrežu – 0:1 za Slobodu.

Tada su mnogi gledaoci na „Čika Dači“ pomislili da je to kraj i da će bodovi u Užice, ali je onda usledio 73. minut i spektakularan gol Strahinje Uroševića. Mladi vezista je sa nekih dvadesetak metara uputio topovski, neodbranjiv udarac ka golu Slobode i doneo svom timu izjednačenje. Zaista, gol za špice.

Na kraju, Radnički je mogao i do pobede. Nepuna dva minuta nakon izjednačujućeg gola, Stević se našao u izglednoj prilici pred golom gostiju, ali je golman Užičana dobro intervenisao i spasao svoj tim poraza.

Bio je ovo tek treći bod za Kragujevčane ove sezone, koji ih ostavlja na začelju tabele. Narednog vikenda tim Radovana Radakovića očekuje gostovanje ekipi Loznice.

Radnički 1923 – Sloboda 1:1 (0:0)

Stadion: „Čika Dača“
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)
Pomoćnici: Pešović (Kraljevo) i P.Piper (Čačak)
Strelci: Urošević u 73. za Radnički 1923, a Jeremić u 60.minutu za Slobodu.
Žuti kartoni: Lukić (Radnički 1923), Milanović, Vidić, Jeremić, Dolmagić (Sloboda).

RADNIČKI 1923: Kostić, Spasojević, Petrović, Stević, Živanović, Aleksić, Vilotijević (od 69. Miletić), Keljević, Čonka (od 33. Urošević ), Lukić (od 61. Popović ), Miljuš.

SLOBODA: Nikola Z. Tasić, Marjanović, Vučković, Milanović, Babić, Vidić (od 47. Nikola D.Tasić), Miličić, Jeremić (od 88. Đurić), Vukojičić, Đorđević (od 55. Emeka).