Podela bodova na otvaranju prolećne polusezone gradskih prvoligaša (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige
U susretu Mladosti iz Pajazitova (crveni dresovi) i domaćina 21.
oktobra vođena žestoka borba za bodove

Ovog vikenda odigrane su utakmice 18. kola Prve gradske lige, a polusezonu su juče otvorili 21. oktobar i Mladost iz Pajazitova, odigravši nerešeno (1:1). Lider na tabeli, ekipa Korićana, zabeležila je pobedu u suretu sa Borcem iz Drenovca (2:1) i sačuvala prednost od pet bodova u odnosu na Budućnost iz Resnika.

Lepo vreme za ovo doba godine pogodovalo je tome da nastavak takmičenja u Prvoj gradskoj ligi protekne u dobroj i motivisanoj igri na svim susretima, ali to nije i jedini razlog. Zbog smanjenja lige sa 17 na 14 članova, više od polovine klubova vodiće borbu za opstanak, pa je svaki bod dragocen. Klubovi su prema svojim procenama i mogućnostima obezbedili i pojačanja, kako bi mirnije završili sezonu.

Bodovi su bili izuzetno važni ekipama 21. oktobra i Mladosti, pa je susret na otvaranju prolećne sezone ličio na mali derbi, iako prema plasmanu na tabeli to ne bi mogao da bude. Domaći tim loše je završio prvi deo sezone i prezimio na 14. mestu sa svega 14 osvojenih bodova. Bez obzira što su za protivnika imali snažniju ekipu Mladosti, koja se bori za sam vrh tabele, izabranici trenera Đorđa Varagića nisu se štedeli, što im je omogućilo da osvoje važan bod.

Gosti iz Pajazitova, koje od ove polusezone vodi Dragan Radovanović sa trenerskom licencom, koji je prethodno obavljao dužnost sekretara kluba, došli su u igralište 21. oktobra kao favoriti. Odigrali su bolje u prvom delu utakmice i stekli rezultatsku prednost.

Fudbaleri Mladosti sa trenerom Radovanovićem bolje odigrali u
prvom poluvremenu i vodili, ali osvojili samo bod

Novajlija u ekipi Mladosti Miloš Miladinović, koji je došao iz Vodojaže, u osmom minutu nije iskoristio šansu da dovede Mladost u vođstvo, jer je iz blizine loptu poslao pored gola. Odmah na drugoj strani pripretili su domaćini preko Todorovića, koji je šutirao u ruke golmana Vasiljevića. Ipak, najniži igrač na terenu Miladinović bio je precizniji u 26. minutu, kada je na drugoj stativi glavom prihvatio centaršut Milunovića sa leve strane i doveo goste u vođstvo od 1:0.

Miloš Radovanović, pojačanje iz Vodojaže, postigao vodeći
pogodak za goste iz Pajazitova

Pokušavali su igrači 21. oktobra da što pre izjednače, ali je čvrsta odbrana gostiju, koju je predvodio štoper Filipović, uspešno odolevala, pa se na odmor otišlo bez promene rezultata.

U nastavku utakmice trener domaćeg tima Varagić uveo je trojicu rezervista i osvežio ekipu, što se odrazilo i na igru. Međutim, Mladost je krenula ofanzivnije u želji da osigura pobedu. U 65. minutu propustili su gosti dve prilike da uvećaju prednost, ali i omogućili golmanu protivnika da pokaže svoje kvalitete. Prvo je šutirao Jeremić pod prečku, ali je golman 21. oktobra Panić krajnjim naporom uspeo loptu da prebaci preko prečke. Posle udarca iz ugla, Milunović je šutirao iz blizine, a golman domaćina se ponovo istakao i paradom spasao svoju mrežu.

Ekipa 21. oktobra posle odmora krenula ofanzivnije i uspela da
završi utakmicu podelom bodova

Dva minuta kasnije malo je nedostajalo da Todorović iskoristi nesporazum domaćeg golmana i štopera i duplira prednost svoje ekipe, ali je loptu poslao tik pored praznog gola.

Igrači 21. oktobra bili su uporni i nisu se predavali. Pojačali su pritisak na gol protivnika i to im se isplatilo u 75. minutu. Posle nabačene lopte u kazneni prostor Mladosti, štoper Jeremić je u buketu igrača oborio domaćeg napadača, a sudija Marija Jovanović, na čiju arbitražu su imali primedbe igrači obe ekipe, pokazala je na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je kapiten domaćina Živanović i savladio Vasiljevića za izjednačenje 1:1.

Kapiten Miloš Živanović sa bele tačke uspeo da izjednači i
domaćina spasi od poraza

Napori igrača obe ekipe da u finišu utakmice dođu do pobede nisu urodili plodom. Sa osvojenim bodom, ipak, zadovoljniji mogu da budu igrači 21. oktobra.

21. OKTOBAR – MLADOST (Pajazitovo) 1:1 (1:0)

Igralište MZ 21.oktobar
Sudija: Marija Jovanović.
Pomoćnici: Danijel Đurić, Duško Đurić (svi iz Kragujevca).
Strelci: Živanović u 75. iz jedanaesterca za 21. oktobar, a Miladinović u 26. minutu za Mladost.
Žuti karton: Radovanović (21.oktobar), Milunović (Mladost)

21. OKTOBAR: Panić, Radovanović, Veljković (od 63. Lalić), Milenković, Radovanović (od 66. Keljević), Mujezinović, Sudimac, Todorović (od 52. Andrić), Živanović, Lukić, Milosavljević.

MLADOST: Vasiljević, Nikolić, Gobeljić, Jeremić, Andrić, Filipović, Miladinović, Todorović, Blagojević, Milunović, Jović (od 55. Cvetković).

Danas je odigrano preostalih sedam susreta Prve gradske lige, ali se redosled na tabeli, kako na čelu, tako i na začelju, nije promenio.

Žestoka borba za bodove vodila se u komšijskom duelu lidera na tabeli ekipe Korićana i Borca iz Drenovca. I pored vođstva gostiju u prvom poluvremenu, domaći tim je posle odmora uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i zabeleži pobedu od 2:1. Bodove je osvojila i drugoplasirana Budućnost iz Resnika na gostovanju u Cerovcu, pošto je sa minimalnih 1:0 savladala petoplasiranu Slogu iz Desimirovca.

Fudbaleri Korićana „probudili“ se u drugom poluvremenu i
osvojili bodove

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Pobeda –Sloboda (G) 3:1, Šumadinac KG – Slavija 1:1, Jedinstvo – Srbija 0:1, Kutlovo  – Erdoglija 1931 2:2, Šumadija 1934 – Bagremar 1:1. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Jadrana.

Na tabeli i dalje vodi ekipa Korićana sa 40 bodova, a prati je Budućnost sa pet bodova manje, dok trećeplasirana Mladost iz Pajazitova i pored remija ostaje na trećoj poziciji.

U ovom kolu Jadran je bio slobodan, ali je zadržao pretposlednje mesto sa 12 bodova, dok je poslednja Slavija sa osvojenim bodom „sačuvala fenjer“ i smanjila zaostatak na tri boda.

Utakmice 19. kola odigraće se narednog vikenda i sastaju se: Bagremar – 21.oktobar, Mladost – Kutlovo, Erdoglija 1931 – Jedinstvo,Srbija – Sloga (D), Budućnost –Šumadinac KG, Slavija – Pobeda, Sloboda (G) – Korićani,Borac (D) – Jadran. Slobodna u ovom kolu je ekipa Šumadije 1934 iz Drače.