Podvig košarkaša u Zadru

Izabranici trenera Mute Nikolića, napravili su mali podvig i porazili u Zadru, domaću ekipu sa 96:86. u utakmici 6.kola NLB lige. Košarkaši Radničkog lako su osvojili bodove na zadarskom Višnjiku. Imali su neverovatno šutersko veče. Trojke su šutirali 50% (24-12). Zadar je tokom prve četvrtine uvek bio korak, dva ispred. U nekoliko navrata, pa i na kraju četvrtine, prednost je iznosila sedam razlike (26-19), no gosti iz Kragujevca znali su iskoristiti greške domaćina te nisu dopustili beg domaćina u mirnije vode.

U drugoj četvrtini Lee, Stojačić i Čakarević su nastavli zadavati brigu domaćinima i polako topili prednost Zadra da bi serijom trojki stigli do prvog izjednačenja 34-34. Zadrani su teško pronalazili put do protivničkog koša, trojka je bila ravna nuli 0-9, dok su na drugoj strani gosti imali sjajan šuterski deo i sa 6 trojki iz 12 pokušaja zagospodarili terenom i poveli 34-42.

Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 36-42.

Zadar je bacanjima Bilana na otvaranju drugog poluvremena smanjio na 38-42, a Radnički serijom od 9-0 odleteo do velikih 13 koševa viška 38-51. Domaćin je uzvratio serijom od 10 koševa pa se prvom trojkom iz 15 pokušaja (Brown) približio na 48-51. I kada se činilo da domaćini polako lome volju i igru gostiju, rizik zonske obrane sustigao je zadarski sastav. Stojčević i Marković su krajem treće čevrtine trojkama poveli goste do velikih 17 koševa razlike (51-68).

U posljednjoj četvrtini Zadar se nije predavao, u lov u zaostatak od 17 razlike krenuo je nepunih 6 minuta pre kraja. Nakon trojke Vladovića Zadrani su dve i po minute pre kraja stigli na minus od pet koševa (83-88), no iskusni je Vukosavljević dominacijom pod oba koša rešio pitanje pobednika. Gosti su na kraju zasluženo slavili 86-96.

Zadar – Radnički 86:96  (26:19, 10:23, 17:26, 33:28)

Dvorana: U Zadru
Gledalaca: 2000
Sudije: Matej Boltauzer, Marko Vučković, Sašo Petek (Slovenija)

ZADAR: Car 13, Vladović 13, Batur 6, Ramljak 2, Dundović 4, Marčinković 6, Olivari, Ivanov 18, Brown 4, Bilan 20, Pelczmann, Vlaić.

RADNIČKI: Lee 16, Maksimović, Miletić 1, Marković 11, Mijatović 4, Gaddefors, Drašković, Čakarević 14, Stefan Stojačić 18, Rakić 5, Dragojlović 14, Vukosavljević 13.poena.

Miroslav Nikolić – trener Radničkog: Dobro smo se pripremili za Zadar. Došli smo dva dana ranije kako bi trenirali i skautirali igru protivnika. U početku su nas nadigrali pick igrom koju smo kasnije zaustavili. Uz to nam se otvorio šut i to je bilo ključno ua našu pobjedu. Čestitam Zadranima na borbenosti koju su pokazali do samog kraja.

Danijel Jusup-trener Zadra: Propustili smo veliku priliku da upišemo i treću pobjedu u nizu. Po meni ključno je bilo to što smo loše odigrali u obrani i što smo primili puno jeftinih koševa iz presječenjih akcija. Naravno i njihov šut. Jedino je prolaznu ocjenu zaslužio Bilan, svi drugi moji igrači bili su ispod svoje razine. Sljedećih par kola čeka nas težak raspored i bit će se jako teško izvući iz ove situacije.

Pogledajte kompletne rezultate i tabelu NLB lige.

Izvor i foto: KG sport, adriaticbasket.com