Poraz košarkašica Radničkog 2016 u Šapcu

Košarkašice Radničkog 2016 poražene su na gostovanju šabačkoj Dugi u derbiju 16. kola Druge ženske lige Srbije – 46:60 (7:18, 13:17, 16:12, 10:13).

U direktnom duelu dve ekipe koje konkurišu za drugo mesto na tabeli, pobedu je odneo šabački tim, koji je tako napravio veliki korak ka plasmanu u viši rang takmičenja.

Kragujevčanke su izuzetno loše ušle utakmicu i prvu četvrtinu su okončale sa svega sedam postignutih poena, pa su u nastavku bile primorane da jure dvocifreni zaostatak.

Ekipa Duge je na veliki odmor otišla sa petnaest poena prednosti (35:20), a ovu rezultatsku distancu domaće su uspešno čuvale u drugom poluvremenu.

Košarkašice Radničkog 2016 su sredinom poslednje deonice uspele da priđu na „minus devet“ (55:46), što je bio i vrhunac njihovog otpora na ovoj utakmici.

Pobedničku ekipu predvodila je iskusna Renata Stepanović sa 22 poena, dok su Isidora Tripković i kapiten Anđela Matić ubacile po 13.

Jedina dvocifrena u kragujevačkom timu bila je Minela Mehović sa 16 poena.

Dva kola pre kraja takmičenja Radnički 2016 se nalazi na trećoj poziciji sa bodom manje u odnosu na ekipu Duge.

U sledećem kolu Kragujevčanke očekuje još jedno teško gostovanje, ovoga puta ekipi Mileševke u Prijepolju.