Poraz košarkašica Radničkog u derbiju

Košarkašice Radničkog porazom su završile 2012. godinu, pošto su ubedljivo izgubile meč 15. kola Prve ženske lige Srbije od lidera, ekipe Crvene zvezde, rezultatom 61:92 (13:28, 18:23, 14:25, 16:16).

Već posle pet minuta igre u dvorani „Gordana Blagojević“, košarkašice Zvezde su stekle deset poena prednosti (16:6), a pred kraj prve četvrtine i početkom drugog perioda igre, serijom 13:0, stigle do ubedljive prednosti, koju su do kraja meča samo uvećale.

Najbolja akterka meča bila je Ana Nikšić, kapiten Zvezde, koja je zabeležila dabl-dabl učinak, sa 23 poena i 12 skokova, uz indeks korisnosti 40.

Pored nje, u redovima gostujuće ekipe istakle su se Katarina Vučković sa 19 poena, Mina Jovanović sa 15, dok je Aleksandra Crvendakić ubacila 14 poena.

U domaćoj ekipi Aleksandra Katić je bila najefikasnija sa 18 poena, dok je Nikolina Milić ubacila 16 poena, uz 7 skokova, a Jelena Prvulović upisala 14 poena na svom kontu.

Ovo je ekipi Radničkog bio četvrti poraz u sezoni i ovu godinu završavaju na trećem mestu na tabeli.

Prvenstvo se nastavlja 19. januara, kada će košarkašice Radničkog gostovati ekipi Vrbasa.