Poraz košarkašica Šumadije u Subotici

Košarkašice kragujevačke Šumadije poražene su na gostovanju subotičkom Spartaku sa 59:66 (12:18, 10:15, 24:14, 13:19), u utakmici 18. kola Prve ženske lige Srbije.

Početak susreta pripao je domaćim košarkašicama, koje su diktirale tempo igre u prvom poluvremenu. Imale su Subotičanke i „plus 12“ u jednom trenutku (26:14), da bi na odmor otišle sa vođstvom od 33:22.

Treća četvrtina donela je znatno bolju igru gošći iz Kragujevca. Fantastičnom serijom 18:0, Šumadinke su došle do preokreta i vođstva od 40:33 u 33. minutu. Ipak, u finišu ove deonice domaće uspevaju da se konsolidiju i u završnih deset minuta uđu sa pola koša prednosti – 47:46.

Velika borba za svaki poen vodila se u poslednjoj četvrtini, a pitanje pobednika rešila je Anđela Vlajić sa pet uzastopnih poena u finišu susreta. Ovaj rezultatski deficit Kragujevčanke nisu uspele da anuliraju, pa se na kraju domaćin radovao trijumfu.

U pobedničkom timu Nataša Pavlov je bila najefikasnija sa 21 poenom, dok je Rada Vidović je postigla 18 poena.

Kada je reč o ekipi Šumadije, Stefani Garden je prednjačila sa 22 poena, 14 je postigla Kristina Milošević, a Jelena Trifunović 11.

I pored ovog poraza ekipa Šumadije je ostala na desetom mestu prvenstvene tabele, sa bodom prednosti u odnosu na NŽKA.

U narednom kolu Šumadinke će ugostiti ekipu Partizana 1953.