Poraz od Smederevaca kao so na ranu

Kategorija: Fudbal

U poslednjoj srpskoligaškoj utakmici na svom Bubnju, fudbaleri Šumadije 1903 pretrpeli su poraz od Smedereva rezultatom 0:2 (0:0). U jednom otvorenom meču bez rezultatskog imperativa, ali sa pregršt prilika na obe strane, Smederevci su na kraju imali više koncentracije u samoj završnici, pa su zasluženo odneli bodove iz Kragujevca.

U prvom poluvremenu gosti su uglavnom pretili udarcima sa distance, ali bez ozbiljnije opasnosti za Nastića. Na drugoj strani Šumadinci su propustili dve kolosalne prilike za vođstvo početkom drugog poluvremena. Prvo je Nikola Đorđević nakon proigravanja Kneževića bio zamalo neprecizan, da bi nešto kasnije Aleksa Todorović šutirao glavom sa 6-7 metara pored stative.

Kazna za ove promašaje domaćina stigla je u 64. minutu. Marjanović je sa tridesetak metara raspalio po lopti i poslao je u gornji levi ugao Nastićevog gola. Izuzetan pogodak za vođstvo Smederevaca od 1:0.

Samo šest minuta kasnije gosti uspevaju da dupliraju prednost. Nemanja Stojanović je povukao kontru po desnoj strani, zatim zastao da bi se veštim driblingom oslobodio čuvara i asistirao Deljaninu za kapitalnih 2:0.

ŠUMADIJA 1903 – SMEDEREVO 0:2 (0:0)

Stadion:
Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac).
Strelci: Marjanović u 64. i Deljanin u 70. minutu.
Žuti kartoni: Knežević, Stojanović, N. Đorđević, Milenković (Šumadija 1903)

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Božović, Andrić, Vranić, Milosavljević, Đurović (od 65. Jotović), Stojanović, P. Đorđević, Todorivić, Knežević, N. Đorđević.

SMEDEREVO: Dobrić, Milutinović, Rajković, Mladenović, Marjanović, Milović, Živanović, Lepojević, Stojanović, Lekić (od 46. Gavrilović), Deljanin (od 76. Marković).

Kao što je već poznato, Šumadinci na kraju sezone napuštaju srpskoligaški rang takmičenja i sele se u novu Šumadijsko-Rašku zonu.

U poslednjem, 30. kolu, fudbaleri Šumadije 1903 gostuju Jedinstvu iz Uba.