Poraz Radničkog na startu sezone (VIDEO)

Na otvaranju sezone Jelen Superlige, fudbaleri Rada u zanimljivoj i otvorenoj utakmici na Banjici  savladali Radnički 1923 rezultatom  2:0(1:0).

Po lepom i ne tako toplom vremenu na koje smo navikli poslednjih dana, startovala je Jelen Superliga. Fudbaleri Rada su na Banjici ugostili ekipu Radničkog iz Kragujevca u utakmici koja nije ličila na premijeru u  prvenstvu. Otvorena utakmica na obe strane, dosta šansi, šuteva i kada bi se gledala igra na obe strane, ne bi moglo da se kaže da je sezona tek na početku.

Od samog starta utakmice, mlada ekipa domaćih je prihvatila ulogu domaćina, „uzela“ je loptu i otvoreno krenula da postigne gol. Već u drugom minutu Perović je povukao, kapiten domaćih Kojić je lepo utrčao u prazan prostor i potpuno sam iskosa sa leve strane šutirao pored dalje stative golmana Čančarevića.

7.minut sa sobom nosi slobodan udarac za ekipu Rada sa nekih dvadesetak metara sa leve strane, Vitas je šutirao, od Čančarevića lopta pogađa okvir gola, ali prestaje opasnost po gol gostiju.

U 16. minutu prva ozbiljna prilika za goste. Obrovac je povukao, Simović iz sredine loptu u prazno na stranu ka spaleviću, koji iskosa iz kaznenog prostora šutira i pogađa prečku.  U 22. minutu, Spalević je imao još jednu šansu. Zahvata volej levom nogom na ivici šesnaesterca ali lopta odlazi pored gola.

U 31. minutu, Perović je oduzeo loptu na sredini terena, visokom loptom u prazan prostor upošljen je Luka, koji izlazi “ oči u oči “ sa golmanom Kragujevčana. Luka je odličnim lob udarcem matirao gostujućeg golmana i rezultat je glasio 1:0.

Nakon gola, gosti kreću blago agresivnije, pomeraju linije tima malo napred, i u samom finišu prvog dela pokušavaju da presingom dođu do izjednačenja, ne bi li nakon odmora, uspeli i nešto više. U tim momentima, nekoliko loših ispucavanja golmana na obe strane, te i polušanse za gol kod oba šesnaesterca. Radnički je uspeo da izbori par kornera u finišu prvog dela, koje je završeno bez sudijske nadoknade internacionalnog arbitra Milorada Mažića.

Na početku drugog dela, domaći su krenuli veoma dobro, i to je, reklo bi se iznenadilo goste, koji bi trebalo da jure rezultat. Izabranici Marka Nikolića igrali su mirno i staloženo, ali su i stvarali šanse. Nakon ulaska Pejčića u ekipi gostiju, u 56. minutu Luka je prošao po levoj strani, centrirao na drugu stativu, gde se nalazio Pantić, koji zahvata volej sa ivice kaznenog prostora iskosa desno, ali lopta odlazi visoko preko gola.

U 60. minutu domaći su iz odlične akcije udvostručili prednost. Luka i kapiten Kojić su probili po desnoj strani, Kojić je odigrao odličnu povratnu po zemlji blizu „bele tačke“ gde je zahvata Pejčić, ostavlja na „krivoj nozi“ odbranu Radničkog i golmana Čančarevića i šutem u „malu mrežicu“ povećava prednost domaćih na 2:0.

Radnički kreće na „sve ili ništa“, pritiska se poslednja linija domaćih, ali bez izgledne šanse. Nakon jedne tako oduzete lopte u poslednjoj liniji domaćih, Spalević šutira sa ivice kaznenog prostora preko gola. U 83. minutu u igru je ušao i brzonogi Aleksandar Varjačić, ali gosti nisu mogli do željenog pogotka.

U poslednjih desetak utakmice gosti su podsetili na dobru igru od prošle sezone. Simović je povukao kontru i odlično centrirao u 85. minutu ali nikog nije bilo da zahvati loptu koja je nekako prošla pored Vitasa. U sledećem napadu Čaušić šutira sa ivice šesnaesterca i Čančarević odličnom intervencijom spašava mrežu gostiju.

Domaći izmenama umiruju finiš meča i beleže prve bodove u novoj sezoni. Ekipa Randičkog u sledećem kolu će biti domaćin dobro poznatom rivalu, ekipi Novog Pazara.

Trener Radničkog 1923, Slavenko Kuzeljević, posle utakmice čestitao je protivniku na zasluženoj pobedi:

Rad  je maksimalno iskoristio nase greške, naše loše stajanje u odbrani. Domaći su  kod prvog gola iskoristili našu grešku, presekli loptu na sredini i kaznili nas, mnogo propusta, ne možemo reći da igrači nisu želeli, ali u ovakvim utakmicama ne moze samo srce da igra, mora i glava. Posle gola smo počeli da igramo totalno bez rezona ,stihijski.. Čestitam radu na zasluženoj pobedi, a nama ostaje da ispravimo greške u narednim kolima. U drugom poluvremenu Rad je čekao našu grešku, mi nismo bili skoncentrisani i Rad je to maksimalno iskoristio. Čestitam im. “ – zaključio je trener Kragujevčana.