Poraz Radničkog u četvrtoj proveri

1923-Sloga

Mladi fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 juče su pretrpeli prvi poraz u pripremnom periodu. Doskorašnji prvoligaš, ekipa Sloge iz Kraljeva, slavila je na „Čika Dači“ sa minimalnih 1:0, golom Grkajca u 57. minutu.

I na ovom meču bile su primetne posledice žestokog rada na pripremama, kada je u pitanju igra fudbalera Radničkog. To se posebno osetilo u domenu realizacije.

Ključan detalj na meču dogodio se u 75. minutu, kada je Grkajac nakon kornera savladao golmana Radničkog Kostića. Ispostavilo se da je taj gol bio dovoljan za pobedu ekipe iz Kraljeva, koja se, poput Kragujevčana, nakon ispadanja iz Prve lige suočava sa velikom krizom u igračkom kadru.

Radnički je u finišu meča pokušavao na sve načine da dođe do gola, ali je izostala realizacija.

RADNIČKI 1923 – SLOGA (K) 0:1 (0:0)

Stadion: „Čika Dača“
Sudija: Pavle Ilić.
Pomoćnici: Siniša Stefanović i Nikola Đorović (svi iz Kragujevca).
Strelac: Grkajac u 57. minutu.
Žuti kartoni: Marinković, Miletić, Stević (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Najdanović, Marinković, Samailović, Tatović, Radović, Srećković, Vilotijević, Miletić, Mirković, Nikolić, Urošević. Igrali su još: V. Milovanović, M. Milovavanović, Kostić, Spasojević, Petrović, Živanović, Aleksić, Vidović, Stević, Jevremović, Keljević, Gavrlović, Lukić.

SLOGA: Pantović, Dunjić, Čolić, Bojanovski, Trnavac, Nikoličić, Jablanović, Brkić, Boričić, Arsić, Rajičić. Igrali su još: Božović, Gvozdenović, Pavlović, Parezanović, Marušić, Drmanac, Đorđević, Grkajac, Đ. Županjac, Stolić, Filipović, Maksović.

Narednu proveru „Đavoli“ će imati protiv lokalnog zonaša, ekipe Arsenala.