Poraz rukometaša Radničkog 1964 u Negotinu

Kategorija: Rukomet

U 9. kolu Super B lige Srbije, rukometaši Radničkog 1964 poraženi su u Negotinu od domaćeg Hajduk Veljka sa 29:34 (17:16). Posle odlične igre u prvom poluvremenu, Šumadinci su neshvatljivo pali u nastavku susreta i omogućili domaćinu da dođe do dva boda.

Kragujevački rukometaši nastavljaju da igraju po principu toplo-hladno. Nakon dve uzastopne pobede, izabranici trenera Milentijevića vezali su dva poraza, najpre protiv Novog Pazara u „Jezeru“, a ovog vikenda i na gostovanju ekipi Hajduk Veljka u Negotinu.

Iako oslabljen neigranjem nekolicine standardnih provitmaca, Radnički 1964 je dobro otvorio utakmicu i zahvaljujući raspoloženim krilima Iliću i Poskurici došao do prednosti od tri gola u 9. minutu (9:6). Domaći su se približili na samo gol zaostatka u 15. minutu (8:7), ali pet minuta kasnije gosti dolaze do maksimalnih „plus četiri“ – 12:8.

Ipak, u finišu prvog dela susreta Radenović je isključen na dva minuta, što rukometaši Hajduk Veljka koriste da na odmor odu sa jednim golom „manjka“ (17:16).

Početkom drugog poluvremena domaći uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist i po prvi put na utakmici povedu sa dva gola prednosti (20:18). U 43. minutu bilo je 25:21 za Negotince, a kako je igračima Radničkog 1964 nestajalo snage i energije za dalji otpor, tako je i prednost ekipe Hajduk Veljka rasla do konačnih 34:29.

U taboru pobednika istakli su se Aleksandar Ćirić sa 8 i Aleksandar Pavlović sa 7 pogodaka, dok su u ekipi Radničkog 1964 golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Simić i Mihajlo Knežević sa po 5 postignutih golova.

Do odlaska na zimsku pauzu Kragujevčani će u subotu ugostiti ekipu Karađorđa iz Topole, a samo četiri dana kasnije gostovaće u Priboju.