Poraz rukometaša Radničkog u prvoj utakmici u Stordu

radstord-680x300

Rukometaši Radničkog poraženi su u prvom meču Top 16 faze Čelendž kupa u norveškom Stordu od istoimenog domaćina sa 23:32 (13:17). Kragujevčani će tako sutra u revanšu, koji se igra takođe u Norveškoj, morati da jure deficit od devet golova, što će biti izuzetno težak zadatak.

Nije bio ovo dan za izabranike trenera Milentijevića, koji su podbacili u svim segmentima rukometne igre, posebno u odbrani. Mnogo su Kragujevčani grešili, što je motivisani domaćin uspeo da iskažnjava.

Prvo poluvreme obeležile su sjajne odbrane golmana Stordea Andersena i Agarda, koji su bili najzaslužniji što je njihov tim otišao sa „plus četiri“ na odmor – 17:13.

Radnički je u nastavku pokušao da promenom odbrane zaustavi najopasnije domaće igrače Knudsena i Eriksena, ali su onda proradila krila u ekipi Storda, pa je prednost domaćina sačuvana i uvećana u samom finišu na konačnih 32:23.

Knudsen je sa 9 golova predvodio svoj tim do trijumfa, dok su se sa druge strane istakli Bosić sa 6 i Pralica sa 5 golova.

Kragujevčani moraju da isprave mnogobrojne nedostatke u svojoj igri pred revanš, koji je na programu sutra, na istom mestu, od 16 časova.