Poraz za kraj

fk-radnicki-cika-daca

Fudbaleri Radničkog porazom su se oprostili od Jelen Super lige, pošto su u meču poslednjeg, 30. kola, poraženi na novosadskom „Karađorđu“ od domaće Vojvodine sa 1:3 (0:1).

Po izuzetno lošem, kišovitom vremenu, u utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja između dve izuzetno mlade ekipe, nije viđena igra koja bi zadovoljila fudbalske sladokusce u Novom Sadu, ali je ovaj meč poslužio šefovima stručnih štabova oba tima da se upoznaju sa snagama kojima će raspolagati u budućnosti.

Već na samom startu meča peh za Kragujevčane, kada je iskusni štoper Jović morao da napusti igru zbog povrede, što je za ionako oslabljeni tim sa „Čika Dače“ predstavljalo dodatni hendikep. Jovićev izlazak se izuzetno osetio u nastavku meča i značajno kumovao porazu kragujevačkog tima.

U 7. minutu prva greška neiskusne odbrane Kragujevčana, koju na svu sreću gostujućeg tima nije uspeo da iskoristi Luka Luković, tačnije, Trifunović je dobro intervenisao. Dva minuta kasnije opet se Luković našao sam pred golmanom Radničkog, ali Trifunović još jednom dobro reaguje. Potom pokušava i Ivanić, ali opet Trifunović maestralno brani.

U 24. minutu još jedan kiks odbrane Radničkog umalo da kazni Ivanić, da bi u 32. minutu Bojan Nastić sjajno šutirao sa nekih dvadesetak metara, a lopta pogodila prečku. U nastavku akcije Asani je šutirao pored stative.

Domaći su poveli u 34. minutu nakon kornera sa leve strane, kada je golman Trifunović „proplivao“ u prazno, a štoper Novosađana Milko Novaković lako zatresao praznu mrežu kragujevačkog tima.

Prvu šansu u nastavku igre imali su Kragujevčani, kada je Trajković posle kornera šutirao glavom pravo u Žakulu.

U 57. minutu Vojvodina duplira vođstvo. Luković i Ivanić su promešali odbranu Radničkog, a ovaj potonji uspeo da se upiše u listu strelaca.

Pet minuta kasnije Asani se našao u prilici, ali je Trifunović bio brži. Golman Radničkgo istakao se i u 69. minutu, kada je maestralno reagovao nakon šuta glavom Nina Pekarića.

Ipak, Trifunović nije ništa mogao da učini u 83. minutu, kada ga je matirao Stojanović.

Za časan oproštaj Kragujevčana od Super lige pobrinuo se mladi Stević, koji je u 88. minutu evrogolom postavio konačnih 3:1.

Bilo je to sve što se tiče ove sezone i učešća Radničkog 1923 u Jelen Super ligi. Od naredne sezone Kragujevčani će ponovo nastupati u Prvoj ligi Srbije, sa željom da se što pre vrate tamo gde i pripadaju, a to je definitivno elitni rang takmičenja.

VOJVODINA – RADNIČKI 1923 3:1 (1:0)