Prazne puške na „Čika Dači“ (VIDEO)

fk-radnicki-cika-daca

U meču 22. kola Jelen Super lige, fudbaleri Radničkog i Donjeg Srema podelili su bodove na stadionu „Čika Dača“, odigravši bez golova – 0:0. Kragujevčani su tako prokockali još jednu idealnu priliku da se približe spasonosnoj zoni na tabeli.

Meč nije obilovao golovima, ali zato jeste kartonima, budući da je sudija Srđan Obradović pokazao čak 14 žutih i jedan crveni karton. Inače, pred početak utakmice, baš kao što je i trener Milovanović nagovestio na konferenciji za medije uoči meča, na teren su istrčali talentovani dečaci iz omladinske škole Radničkog, koji su zabeležili zapažene rezultate na jakom međunarodnom turniru u Barseloni.

Trener Milovanović je krenuo od samog starta ofanzivno, sa formacijom 4-2-3-1, u kojoj je najistureniji, kao po običaju, bio Dragan Milovanović, dok su sa bočnih pozicija dejstvovali Vusljanin i Čonka. U ekipi Donjeg Srema od prvog minuta zaigrao je Darko Spalević, nekadašnji kapiten Radničkog i ljubimac „Đavola“.

Bilo je potrebno da prođe trideset minuta igre, da bi gledaoci na „Čika Dači“ bili u prilici da vide prvo uzbuđenje na meču, i to pred golom Radničkog. U šansi se našao gorepomenuti Spalević, koji je uz dosta sreće došao do izgledne pozicije za udarac, ali je dobro zatvoren od strane Rosića.

Oprobao je potom svoj udarac i Miloš Bogunović, da bi u 37. minutu Spalević efektno pokušao da lobuje Vesića, međutim, golman Radničkog se nije dao prevariti. Nedugo zatim pokušao je i Vukobrat, ali opet je to bio lak plen za Vesića.

Tek u finišu prvog poluvremena domaćin je ozbiljnije pripretio. Dobar, „mekan“ centaršut u srce kaznenog prostora gostiju uputio je Vusljanin, a Milovanović glavom šutirao preko gola.

Na početku drugog dela igre Spalević je uspeo da se dokopa lopte pre Rosića, ali iz mrtvog ugla nije mogao da ozbiljnije ugrozi gol domaćeg tima.

U 54. minutu odlična šansa za Radnički. Kovačević je lepo nabacio loptu ka Milovanoviću, koji je vrlo efektno zahvatio loptu glavom, dovoljno da Belića stavi na muke. Posle izvedenog kornera pokušao je Kovačević, ali je bio neprecizan.

Nastavio je Radnički da preti iz prekida. Vusljanin je centrirao iz slobodnog udarca u 60. minutu, a Jović glavom šutirao pored gola. Uzvratili su gosti iz Pećinaca u 65. minutu, kada je Mirković iz slobodnog udarca pogodio stativu.

U 81. minutu Donji Srem je propustio izuzetnu priliku. Crnomarković se našao sam ispred Vesića, ali je loše zahvatio loptu. Dva minuta kasnije isključen je Vukobrat posle dobijenog drugog žutog kartona, ali Radnički nije uspeo da iskoristi brojačnu prednost u nastavku utakmice.

Sve što su Kragujevčani uradili do kraja meča bio je solidan pokušaj visokog štopera Jovića u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je ponovo glavom šutirao preko gola.

Kada se podvuče crta, bilo je to prilično mršavo izdanje i jednog i drugog tima, a zadovoljniji bodom mogu biti gosti.

Radnički će u narednom kolu ukrstiti koplja sa ekipom Rada na Banjici.