Prema planu: Košarkaši Radničkog 1950 bolji od Futoga

Radnicki 1950
DEVETA RADOST U SEZONI: Košarkaši Radničkog 1950 (Foto: JZ)

Baš kao što se i očekivalo, košarkaši Radničkog 1950 savladali su večeras u hali „Jezero“ ekipu Futoga sa 80:64 (22:14, 17:15, 24:14, 17:21), u meču 11. kola Druge lige Srbije.

Večerašnju utakmicu obeležile su česte oscilacije u igri Kragujevčana, ali je na kraju upisana važna pobeda, deveta u sezoni, koja ekipu Igora Todorovića ostavlja u trci za prva dva mesta na tabeli.

Dobro su košarkaši Radničkog 1950 otvorili meč, poveli sa 9:2 u trećem minutu, a zatim su na krilima Kostića i Stojanovića stigli do dvocifrene prednosti u finišu prve četvrtine – 22:10.

Tu su Kragujevčani stali, šut je prestao da ih služi, dok su visoki igrači dosta dobro udvajani pod košem, pa se ekipa Futoga polovinom druge četvrtine spustila na „minus tri“  – 27:24. Nalet gostiju prekinuo je trojkom Tripković, a potom se nadovezao probuđeni Lalović sa pet uzastopnih poena. Popović je kompletirao seriju Radničkog 1950 od 10:0 i doneo svom timu maksimalnih trinaest poena prednosti u 18. minutu (37:24).

Na poluvreme domaći su otišli sa vođstvom od 39:29, a novi problemi u napadu javili su se već početkom treće deonice. Za četiri minuta Kragujevčani su ubacili samo dva poena i dozvolili gostima da opet priđu na „minus tri“ – 41:38. Da stvari budu gore, Radnički 1950 je u 23. minutu ostao bez prvog centra Beloice, koji je zaradio petu ličnu grešku.

Gosti su pokušali to da iskoriste, pa su nastavili da spuštaju loptu na raspoloženog Ostojića, ali su izabranici Igora Todorovića odličnom timskom odbranom „zaključali“ reket i lakim poenima iz tranzicije ponovo vratili dvocifrenu prednost u 26. minutu (48:38).

Nastavili su Kragujevčani da zasipaju koš gostiju iz Futoga, proradio je i šut za tri poena, pa je na kraju treće četvrtine Radnički 1950 imao čak dvadeset poena prednosti – 63:43.

Ubeđeni da su ovom sjajnom serijom u finišu treće deonice prelomili meč, domaći su prilično ležerno ušli u poslednjih deset minuta, što su uporni Futožani znali da kazne i serijom 12:0 vrate razliku u jednocifrene okvire. Međutim, nesportska greška Gvera nad Stojanovićem omogućila je Kragujevčanima da prekinu nalet gostiju i mirno privedu utakmicu kraju.

Srđan Stojanović je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu. Odličan je bio i Kostić sa 14 poena, a listu dvocifrenih u ekipi Radničkog 1950 kompletirali su Lalović sa 12 i Nedeljković sa 11 poena.

U ekipi Futoga Vujčić i Ostojić ubacili su po 15 poena, a Krstanović 10.

Košarkaše Radničkog 1950 u narednom kolu očekuje gostovanje aktuelnom lideru, novosadskoj Vojvodini, i taj meč biće veliki ispit za četu Igora Todorovića, koja je u dosadašnjem delu sezone istakla ozbiljnu kandidaturu za plasman u Košarkašku ligu Srbije.