Preokret omladinaca Čukaričkog u Kragujevcu

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Omladinci Radničkog 1923 pretrpeli su proteklog vikenda četvrti poraz na svom terenu, ukupno deveti u Omladinskoj ligi Srbije ove sezone. „Đavolčići“ su poklekli u duelu 16. kola sa beogradskim Čukaričkim 1:3 (1:1), iako su prvi poveli golom Maksimovića u 2. minutu susreta.

Kragujevčani su odlično započeli utakmicu protiv Čukaričkog. Igrao se 2. minut kada je Maksimović fauliran u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Srećković opravdano pokazao na belu tačku. Isti igrač preuzeo je odgovornost pri izvođenju najstrože kazne i bio precizan.

Ipak, radost domaćih fudbalera trajala je svega petnaestak minuta, pošto je Čukarički u 17. minutu izjednačio preko Markovića.

U drugih 45 minuta viđen je potpuni preokret u režiji fudbalera sa Banovog brda. Prvo je bek Terzić u 62. minutu savladao Ristovića za vođstvo gostiju od 1:2, a potom je u 85. minutu rezervista Rakonjac razrešio sve dileme oko pobednika ovog susreta.

RADNIČKI 1923 – ČUKARIČKI  1:3 (1:1)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Srećković (Kragujevac)
Strelci: Maksimović u 2. minutu iz jedanaesterca za Radnički 1923, a Marković u 17, Terzić u 62. i Rakonjac u 85. minutu za Čukarički
Žuti kartoni: Božović (Radnički 1923), S. Ilić (Čukarički)

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović, Mitrović (Matović), Danilović (Petrović), Božović, Milikić, Unković, Cvetković (Tatović), Ilić, Rejman (Aleksijević), Maksimović.

ČUKARIČKI: Knežević, Terzić, Fratarović, M. Ilić, Veličković, Bakić, Šošević, Nikčević (Rubežić), S. Ilić (Radić), Ristivojević (Markov), Marković (Rakonjac).

Kragujevčani su tako na dve uzastopne utakmice na svom terenu osvojili samo bod i ponovo dospeli u opasnu zonu na tabeli. U narednom kolu „đavolčići“ odlaze na noge beogradskom Partizanu, koji ih je u prvom ovosezonskom susretu savladao sa minimalnih 0:1.

APOLONCIMA SAMO BOD PROTIV ČUKARIČKOG

Fudbaleri Apolona 4 remizirali su na svom terenu u Petrovcu sa ekipom Čukaričkog 1:1 (0:0), u utakmici 16. kola Kadetske lige Srbije.

Domaći su poveli u 49. minutu posle soloprodora i preciznog udarca Marka Janićijevića. Gosti su izjednačili u 68. minutu. Kovačević je iskoristio jedan odbitak i smestio loptu u mrežu.

Posle šesnaest odigranih kola ekipa Apolona 4 zauzima šesto mesto na tabeli sa 25 osvojenih bodova. U sledećem kolu Apolonci gostuju vršnjacima iz beogradskog Partizana.