Preokret Šumadije na Bubnju za mirniji zimski san

sumadija-1903Boljom igrom u drugih 45 minuta, fudbaleri Šumadije 1903 danas su na Bubnju savladali Polet iz Ljubića sa 3:1 (0:1) u utakmici 15. kola Srpske lige „Zapad“, čime su znatno popravili svoje šanse u borbi za opstanak.

Nakon prvog poluvremena, koje je završeno minimalnim vođstvom gostiju iz Ljubića, izgledalo je da će srpskoligaš sa Bubnja upisati još jedan poraz na kraju ove sumorne jeseni, ali je ulazak iskusnog Predraga Živadinovića, uz razigranog Nenada Đurđevića, doneo preokret u igri Šumadije 1903 u drugih 45 minuta, pa je na kraju upisana treća pobeda u sezoni za nešto mirniji zimski san.

Prvo uzbuđenje na meču beležimo u 9. minutu, kada je Đorić mlako šutirao. Pet minuta kasnije velika gužva u kaznenom prostoru gostiju nakon kornera koji je izveo Knežević, ali ni Đurđević, ni Urošević nisu uspeli da loptu ubace u mrežu.

Samo minut kasnije u kolosalnoj prilici našao se najbolji strelac srpskoligaškog zapada prošle sezone Nenad Đurđević. On je izbio sam ispred golmana Poleta Čabarkape, ali se spetljao, tako da je i ova šansa za domaće otišla u nepovrat.

Gosti su prvi put testirali Nastića u 24. minutu, da bi tri minuta kasnije svoj udarac okušao i Martinović, ali je golman Šumadije uz dosta problema ipak uspeo da zaustavi taj pokušaj gostujućeg fudbalera.

Već u sledećoj akciji gosti iz Ljubića stižu do vođstva. Trivković je proigrao Stevlića, koji je neometan sa 7-8 metara pogodio mrežu kragujevačkog tima.

Šta je trener Željko Vasić rekao svojim pulenima u svlačionici između dva poluvremena, možemo samo da nagađamo, ali je činjenica da je ekipa Šumadije 1903 u drugih 45 minuta delovala kao potpuno drugačiji tim u odnosu na prvi deo utakmice.

Ulazak iskusnog Predraga Živadinovića, nekadašnjeg napadača Radničkog 1923, lučanske Mladosti i još nekih superligaških klubova, očigledno je razmrdao redove Šumadinaca, ali i dao više prostora Nenadu Đurđeviću, koji je u paru sa Živadinovićem predstavljao konstantnu opasnost po gol Ljubičana.

Lazar Vulić je poprilično iziritirao publiku na Bubnju nakon žestokog promašaja u 55. minutu, ali se iskupio šest minuta kasnije, kada je idealno centrirao ka Đurđeviću, koji iz neposredne blizine pogađa cilj i donosi izjednačenje domaćem timu.

Nakon primljenog pogotka, gosti su pomerili linije svog tima ka napred, što je dalo prostora Đurđeviću i Uroševiću da iz kontri i polukontri ugrožavaju gol svog rivala.

U 65. minutu rezervista Cvetanović je pokušao udarcem iz daljine da savlada Čabarkapu, a nekoliko minuta kasnije u prilici se našao razigrani Đurđević nakon lepe kombinacije sa Živadinovićem, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

Još jednu veliku priliku propustila je „osmica“ Šumadije u 75. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, napadač kragujevačke ekipe je sa par metara udaljenosti šutirao glavom pored gola Ljubičana.

Najlepši trenutak na utakmici bio je svakako pogodak Alekse Todorovića u 79. minutu. Nakon povratne lopte Živadinovića, Todorović je sa nekih dvadesetak metara uputio razoran udarac i pogodio suprotan ugao Čabarkapinog gola.

sumadija-1903Slavlje fudbalera Šumadije nakon Todorovićevog gola

Tačku na ovaj susret stavio je Strahinja Urošević u 84. minutu, kada je iskoristio Đurđevićev idealan pas u prazan prostor, vešto izbegao ofsajd zamku i elegantno matirao golmana Poleta Bojana Čabarkapu.

Poslednju priliku na meču imali su gosti iz slobodnog udarca, ali je rezultat ostao nepromenjen.

nenad-djurdjevicNAJZAPAŽENIJI NA TERENU: Nenad Đurđević (Foto: M. Jovičić)

Najbolji akter utakmice, Nenad Đurđević, nije krio svoje oduševljenje nakon današnje pobede.

– Pre svega čestitam saigračima na ovoj pobedi. U mnogo smo teškoj situaciji, pre svega u glavi. Nemamo uopšte loš tim i ne zaslužujemo da budemo poslednji na tabeli, ali tako se namestilo, šta je tu je…Najbitnije je da smo danas pobedili, jer nam ova pobeda vraća samopouzdanje, iako je kraj polusezone. – rekao je za KGsport.info strelac prvog i asistent kod trećeg Šumadijinog gola, koji veruje da će njegov tim na proleće obezbediti opstanak u ovom rangu takmičenja.

ŠUMADIJA 1903 – POLET (LJUBIĆ)  3:1 (0:1)

Stadion: „Bubanj“
Gledalaca: 100
Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac)
Pomoćnici: Miloš Živanović (Kostolac), Maja Milošević (Požarevac)
Strelci: Đurđević u 61, Todorović u 79. i Urošević u 84. minutu za Šumadiju 1903, a Stevlić u 28. minutu za Polet.
Žuti kartoni: Ljubisavljević, Živadinović, Knežević, Ljujić (Šumadija 1903), Stevlić, Branković, Drakulić (Polet)

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Vulić, Knežević, Ljujić, Ljubisavljević, Dobrić, Đorić (od 61. minuta Cvetanović), Đurđević, Filipović (od 46. minuta Živadinović), Todorović, Urošević (od 86. minuta Vlašić). Trener: Željko Vasić.

POLET (LJUBIĆ): Čabarkapa, Matović, Vučković, Božović, Knežević, Radisavčević, Branković, Martinović, Stevlić (Stevlić), Drakulić, Trivković. Trener: Milovan Ćirković.

Koliko je značajna ova pobeda Kragujevčana, najbolje govori pogled na tabelu. Naime, srpskoligaš sa Bubnja je sa ova tri boda uhvatio priključak sa svojim konkurentima u borbi za opstanak, tako da nas očekuje jako zanimljivo proleće u Srpskoj ligi „Zapad“, i kada je u pitanju borba za vrh tabele, ali i kada se radi o bitki za opstanak.

Šumadija 1903 će na startu prolećne polusezone ponovo biti domaćin, i to ekipi Mihajlovca 1934, od koje je poražena u 1. kolu sa 2:3.

Tekst i foto: M. Pasuljević