Preokret u režiji Božovića i Živadinovića

Kategorija: Fudbal

PRVA POBEDA NA BUBNJU: Fudbaleri Šumadije 1903 (Foto: M. Jovičić)

Prvu radost svojim navijačima na Bubnju u novoj sezoni priredili su fudbaleri Šumadije 1903. U utakmici 4. kola Srpske lige Zapad Šumadinci su bili bolji od Mokre Gore rezultatom 2:1 (0:0) i tako upisali svoj drugi trijumf ove jeseni, prvi na domaćem terenu u Kragujevcu.

Sve iole vredno pažnje dogodilo se u drugih 45 minuta. Gosti su u 55. minutu došli do prednosti nakon lepog lob udarca Hota, kome je prethodila solo akcija Drobnjaka.

Međutim, tek što su krenuli sa centra domaći uspevaju da poravnaju rezultat. Todorović je centrirao sa desne strane, a sa osam metara loptu je u mrežu ubacio Živadinović.

U 64. minutu preokret u režiji iskusnog Božovića, koji je iskoristio grešku gostujućeg čuvara mreže i doneo svom timu vođstvo od 2:1. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, pa su Šumadinci zasluženo proslavili prvu pobedu na svom terenu u novoj takmičarskoj sezoni.

ŠUMADIJA 1903 – MOKRA GORA  2:1 (0:0)

Igralište na Bubnju
Gledalaca: 200
Sudija: Nebojša Despotović (Lipnički Šor)
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac), Ilija Novaković (Guča)
Strelci: Živadinović u 56. i Božović u 64. minutu za Šumadiju 1903, Hot u 55. minutu za Novi Pazar
Žuti kartoni: Pantić, Kostadinović (Šumadija 1903), Živić (Mokra Gora)

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Todorović, Andrić, Milosavljević, Đorđević, Jovović, Đurović (Kostadinović), Đukić, Nedeljković (Pantić), Živadinović, Božović (Vranić).

MOKRA GORA: Marković, Gizdanović, Živić, Izderović, Mihajlović (Bešović), Voštić (Petrović), Gudžić, Baščarević (Radojević), Čolović, Drobnjak, Hot.

Na tabeli Srpske lige Zapad posle nepotpunog 4. kola Šumadija 1903 zauzima visoko šesto mesto sa sedam osvojenih bodova. Tim Miroslava Stakića u narednom kolu gostuje ekipi Proletera u Vranovu.