Presudila druga četvrtina

Košarkaši Radničkog 1950 slavili su na gostovanju u Futogu, u 24. kolu Druge lige Srbije, rezultatom 86:73 (22:10, 28:9, 25:26, 18:11). Presudna je bila druga četvrtina, u kojoj su Kragujevčani stekli zavidnu rezultatsku zalihu, koju su sačuvali do isteka svih 40 minuta.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i bio u konstantnom vođstvu sve do finiša prve deonice, kada Kragujevčani preokreću rezultat u svoju korist.

U drugoj četvrtini Futožani su potpuno stali i za šest minuta upisali svega jedan poen. Radnički 1950 je to iskoristio da dođe do ubedljivih „plus 21“ (42:21) u 16. minutu. Zapaženu rolu u tim trenucima imao je Filip Lalović, koji je u ovom periodu igre pogodio tri trojke.

Na poluvreme gosti su otišli sa vođstvom od 50:29, a ovu prednost su, uz manje oscilacije, sačuvali i do ulaska u poslednji kvartal. Tada je usledilo malo opuštanje u redovima kragujevačkog tima, što je domaćin iskoristio da makar delimično smanji ubedljiv rezultatski zaostatak.

Nikola Kostić sa 25 i Srđan Stojanović sa 21 poenom predvodili su ekipu Radničkog 1950 do pobede na ovom gostovanju. Dvocifren je bio i kapiten Marko Drašković sa 12 poena.

U ekipi Futoga Vujčić i Kovačević postigli su po 18 poena, a Mihajlović 17.

Do kraja takmičenja u Drugoj ligi Srbije ostalo je još dva kola. Radnički 1950 narednog vikenda dočekuje novosadsku Vojvodinu, dok u poslednjem kolu gostuje ekipi Napretka u Aleksincu.