Presudilo iskustvo Pančevki

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog 1964 poražene su u meču 5. kola Super B lige Srbije na svom parketu od ekipe Pančeva sa 30:34 (16:17). Iskusniji sastav pančevačkog superligaša imao je više koncentracije u završnici susreta i zahvaljujući tome odneo bodove iz „Jezera“.

Odlično je kragujevački sastav otvorio utakmicu i tokom većeg dela prvog poluvremena imao vođstvo, koje je u par navrata raslo i do „plus četiri“. Ipak, u finišu ovog dela igre Pančevke prave seriju za preokret, te na odmor odlaze sa minimalnom prednošću od jednog gola – 16:17.

Velika borba nastavljena je i u drugom poluvremenu. Mlade igračice Radničkog dostojno su parirale znatno iskusnijim rivalkama, ali im je u poslednjih pet minuta meča ponestalo snage, što je ekipa Pančeva iskoristila da dođe do prednosti od četiri gola, koju je pretvorila u konačan trijumf.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Jasmina Kolak sa deset i Natalija Mikić sa šest pogodaka, dok su se kod gošći istakle Nevena Kojić i Jovana Jovanović sa po sedam postignutih golova.

ŽRK RADNIČKI 1964 – ŽRK PANČEVO  30:34 (16:17)

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 80
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić
Sedmerci: Radnički 6 (6), Pančevo 6 (6)
Isključenja: Radnički 14 min, Pančevo  12 min

ŽRK RADNIČKI 1964: J.Pojužina (8 odbrana), Đorđević, Srećković, Bjelak 4, Blagojević 1, Hasanović (5 odbrana), Anja Vlašković, Mikić 6, Anastasija Vlašković, Durlević, Todorović 2, Tina Petrović, Tijana Petrović 1, Kolak 10, Aleksić 5, Ž.Pojužina .

ŽRK PANČEVO: Lazarevski, Simonović 3, Simić, Dželajlija, Kaitović, Kojić 7, Stanišković 3, Pešić, Pavlović, Ničevski 6, Vasić, Šuberić 1, Cvetinović 5, Jovanović 7, Stanojević, Milićević 2.

Igračica utakmice: Jovana Jovanović (ŽRK Pančevo)

Uprkos porazu, rukometašice Radničkog 1964 zadržale su šestu poziciju na tabeli Super B lige Srbije sa pet osvojenih bodova.

U sledećem kolu Kragujevčanke očekuje gostovanje ORK Beogradu.