Presudilo iskustvo Šapčana

Kategorija: Vaterpolo

Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog pretrpeli su drugi poraz u Super ligi Srbije, i to ponovo na svom bazenu. Nakon Partizana, bodove iz „Parka“ odneo je i Šabac, koji je sinoć slavio rezultatom 3:6 (1:0, 0:1, 0:3, 2:2).

Mladi kragujevčki tim dobro je parirao znatno iskusnijem rivalu u prvom poluvremenu, ali su u trećoj četvrtini gosti stekli tri gola prednosti i maltene prelomili meč u svoju korist.

Sva tri gola za domaći tim postigao je francuski internacionalac Gijom Dino, dok je u redovima Šapca najefikasniji bio Nemanja Budurin sa dva pogotka, a u strelce su se upisali još i Repanović, Velkić, Tenžera i Petrovski.

KVK Radnički – VK Šabac 3:6 (1:0, 0:1, 0:3, 2:2)

Bazen: SC „Park“.
Sudije: Virijević i Jovančević.
Isključenja: Radnički 9, Šabac 11.
Peterci: Šabac 1 (0).

RADNIČKI: Gavrilović, Tanasijević, Stanojević, Ganić, Bogdanović, Mitrović, Šakenov, Dinu 3, Panić, Pljevaljčić, Manić, Radovanlija, Đerković, Stepanović. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Aleksić, Eraković, Marković, Repanović 1, Budurin 2, Velkić 1, Car, Vasović, Ilić, Tenžera 1, Petrovski 1, Cvetković, Popović, Meski. Trener: Zajmović.

Posle tri odigrana kola vaterpolisti Radničkog zauzimaju peto mesto na tabeli sa tri osvojena boda.

U 4. kolu Kragujevčani će ugostiti novosadsku Vojvodinu.