Primorje prejako za Kragujevčane

vk-radnicki

U derbiju prvog dela sezone Triglav vaterpolo lige, do ovog kola jedinih neporaženih timova, Radnički je poražen na gostovanju Primorju u Rijeci, rezultatom 14:7.

Kragujevčani su dobro startovali i poveli prelepim golom Riječanina Josipa Vrlića, posle dva i po minuta igre, a minut i po pre kraja prvog perioda izjednačio je zaboravljeni Anđelo Šetka – 1:1.

Međutim, u nastavku susreta odbrana Radničkog nije bila na nivou iz uvodne deonice, što je iskoristio izuzetno raspoloženi Sandro Sukno i sa tri vezana pogotka doneo svom timu potpuni preokret – 4:1. Ni u napadu gosti nisu mogli da nađu rešenje za odlično raspoloženog Vićana, pa su do odlaska na veliki odmor seriju domaćih od 6:0 zatvorili Kozmin Radu i Ivan Buljubašić (6:1).

Po povratku sa predaha raspoloženi Vrlić je održavao svoj tim u igri, ali su Riječani imali više raspoloženih igrača u svojim redovima, te su poslednji period dočekali sa maksimalnih „plus sedam“ – 11:4.

Do kraja susreta Kragujevčani su u nekoliko navrata pokazali da imaju potencijal i da ovo nije bilo njihovo pravo izdanje, ali je to bilo nedovoljno za blaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Sukno sa četiri gola, dok su Radu, Šetka i Garsija dodali po dva. Na drugoj strani Vrlić je prednjačio sa tri pogotka, a Vuksanović je postigao jedan manje.

Već u sredu vaterpoliste Radničkog očekuje revanš treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona, sa Oradeom, u Rumuniji.

Primorje EB – Radnički 14:7 (1:1, 5:0, 5:2, 3:3)