Podela bodova u Novom Sadu

Igrači Radničkog su se još jednom vratili sa gostovanja bez sve tri boda, oni su danas u Novom Sadu odigrali nerešeno protiv ekipe Proletera 2:2 (1:2). Odmah po početku utakmice, u trećem minutu, Ristić dobija žuti karton zbog prigovora sudiji. Prvu šansu na utakmici imali su igrači Proletera u 10. minutu, kada je posle kornera Damjanović glavom uspeo da savlada Đogatovića. Mogli su domaći igrači da dođu do vođstva od 2:0 u 14. minutu kada je sviran indirektan udarac za Proleter, ali je golman Radničkog sjajno intervenisao. Pokušavali su igrači Radničkog da brzo dođu do izjednačenja i vrate se u meč, ali im je falio završni pas. U 22. minutu, Kostić se namešta da izvede slobodan udarac sa nekih 25 metara, a igrači u kaznenom prostoru se spremaju za centaršut, međutim on ih sve iznenađuje i šutira direktno na gol, a lopta ulazi u gornji levi ugao i tako Radnički dolazi do izjednačenja. Samo 2. minuta kasnije Lepović je mogao da dovede Radnički u vođstvo, ali je njegov udarac sa nekih 18. metara završio pored gola. Par minuta kasnije, u 32. minutu, Nedović probija po desnoj strani, odlično uočava Spalevića na drugoj stativi i proigrava ga, a ovaj glavom šalje loptu u mrežu i Radnički tako dolazi u vođstvo. Do kraja prvog poluvremena ostale su zabeležene još prilike Živanovića i Lepovića, obojica su pokušali glavom da savladaju protivničkog golmana, ali je lopta prošla pored stative.

Proleter – Radnički 1923 2:2 (1:2)

Stadion: “Slana bara“ u Novom Sadu
Gledalaca: 500
Glavni sudija: Srđan Stevanović (Beograd)
Pomoćne sudije: Željko Mohora, Slavoljub Stevanović (Beograd)
Žuti kartoni: Kovačević, Rašiovan, Glogovac (Proleter), Ristić, Lepović (Radnički 1923)
Strelci: 1:0. Damjanović 10′, 1:1. Kostić 23′, 1:2. Spalević 33′, 2:2. Paripović 68′.

PROLETER: Jelić, Rodić, Đorđević (od 46′ Jablan), Paripović, Žigić, Glogovac, Rašiovan, Vislavski, Damjanović, Sekulić (od 77′ Čičak), Kovačević (od 67′ Zukić).

RADNIČKI 1923: Đogatović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Zajić, Živanović (od 70′ Karamatić), Spalević (od 59′ Vidić), Lepović, Kostić (od 84′ Varjačić), Krmar.

Na početku drugog poluvremena Proleter pokušava da preuzme inicijativu na terenu, a u 49. minutu ima odličnu priliku da dođe do poravnanja rezultata, međutim lopta završava pored stative Đogatovića. Prvu priliku za Radnički u drugom poluvremenu imao je Spalević, u 55. minutu, kada je sa nekih 20 metara šutirao pored gola. Samo 2 minuta kasnije posle kornera, domaći igrači opet uspevaju da savladaju Đogatovića, ovoga puta precizan je bio Ognjen Paripović. Trener Radničkog, odmah reaguje i u igru ubacuje Vidića, umesto iscrpljenog Spalevića. Već u 62. minutu, posle proigravanja Ristića, Vidić se našao u odličnoj prilici da Radnički ponovo dovede u vođstvo, ali je njegov udarac završio u rukama golmana domaće ekipe. Do kraja utakmice obe ekipe su pokušavale da dođu u vođstvo i osvoje sva tri boda, ali su odbrane obe ekipe bile na nivou i nisu dozvoljavale napadačima protivničkih ekipa da se nađu u ozbiljnoj prilici. Par minuta prek kraj utakmice, Karamatić je obnovio povredu, istegnuća zadnje lože, pa je Radnički završio utakmicu sa igračem manje na terenu.

– Danas smo igrali na terenu malih dimenzija, koji je više odgovarao protivniku, pa naša igra po bokovima nije mogla da dođe do izražaja. Srećan sam što sam postigao svoj prvi gol u prvom timu Radničkog, izvodio sam prekide i u mlađim kategorijama pa sam imao iskustva u ovakvim situacijama. Drago mi je da sam pozvan na pripreme Omladinske reprezentacije, i nadam se da ću uspeti da se nametnem treneru Siviću i da ću otići na kvalifikacioni turnir u Bugarsku. Na kraju bih želeo da se zahvalim navijačima što su nas podržali u tolikom broju na ovom teškom gostovanju izjavio je Filip Kostić.

Izvor: fk radnicki