Prva pobeda Beloševčana

Fudbaleri iz Beloševca posle pet remija i jednog poraza, konačno su danas zabeležili prvu srpskoligašku pobedu u ovoj sezoni. Savladali su doskorašnjeg prvoligaša iz Požarevca, od koga se više očekivalo. Naime, Beloševčani su se pribojavali od ovog duela zbog neefikasnosti u prethodnim susretima. Međutim, i sreća ih je poslužila da agresivnu igru od početka susreta pretvore u visoko vođstvo u prvom poluvremenu, koje gosti i pored bolje igre u drugom delu susreta, nisu uspeli da anuliraju.

Prvu šansu domaći fudbaleri su pretvorili u vođstvo. U 10. minutu posle prodora mladog Popovića, fudbalera Radničkog na pozajmici u Beloševcu, i centar šuta sa desne strane ,Đuričić, takođe, igrač kragujevačkog superligaša, glavom je poslao u mrežu gostiju.

Desetak minuta kasnije već je bilo 2:0 za beloševačkog srspkoligaša. Vukomanović je prebacio odbranu gostiju, a Popović je utrčao i matirao golmana  Mišića.

Ekipa FK Pobeda Beloševac

Mladi radnik je pripretio u prvom delu susreta samo u 32. minutu kada je Lepojević iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Viskoko vođstvo u prvom poluvremenu domaćinu obezbedio je Vlada Bubanja, koji je nedavno potpisao profesionalni ugovor sa Radničkim i ustupljen da igra na pozajmicu u Pobedi Beloševac. U 44. minutu u kaznenom prostoru oboren je Popović, a siguran sa 11 metara bio je štoper i kapiten Beloševčana i povećao rezultat na 3:0.

Zbog opuštenije igre u drugom delu susreta gosti su imali inicijativu što su materijalizovali sa dva pogotka. Zoran Matić je u 70. minutu, posle ubacivanja Stevanovića sa desne strane sa 2-3 metra loptu ubacio u mrežu Beloševčana. Neiskorišćene šanse Pobede kaznio je drugim pogotkom za svoju ekipu  napadač Mladog radnika Damir Opačić iz jedanaesterca, koji je skrivio Valada Bubanja.

Poslednjih nekoliko minuta Beloševčani su branili pobedu i uspeli su da zabeleže prvu “trojku” u ovoj sezoni i poprave plasman na tabeli. U narednom kolu Pobeda gostuje u Petrovcu na Mlavi, koja se sa Mačvom iz Šapca bori za pšrvo mesto.

POBEDA BELOSEVAC – MLADI RADNIK (Požarevac) 3:2 (3:0)

BELOŠEVAC
Gledalaca: 250.
Sudija: Nikola Strahinjić (Kraljevo).
Pomoćnici: Bojan Burojević (Čačak) i Ivan Bojović (Lučani).
Strelci: Đuričić u 10, Popović u 21. i Vlada Bubanja u 44.  za Pobedu Beloševac, a Z. Matić u 71. i  Opačić iz jedanaesterca za Mladi radnik.
Žuti kartoni: Popović, Nikolić, Milosavljević (Pobeda Beloševac), Aleksandrov i Lepojević (Mladi radnik).

POBEDA BELOŠEVAC: Trifunović,Vita Bubanja, Lepović, Vlada Bubanja, Popović, Đuričić (Rakić), Stojanović (Marković), Petrović, Nikolić, Milosavljević, Vukomanović (Jeremić).

MLADI RADNIK: Mišić, Stokić, Dabić (Aleksandrov), Petrković  (Milošević), Đorđević (Kostić), Ristić, Z.Matić,  Lepojević, G. Matić, Opačić, Stevanović.

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Popović (Pobeda Beloševac).