Prva pobeda Radničkog u Evrokupu !!

Na otvaranju Evrokup sezone na domaćem terenu, Radnički savladao odličnu ekipu Bizonsa. Fantastična podrška sa tribina potsetila na velike pobede iz prethodnih sezona. Sledi Olimpija –  pa Spartak.

Utakmica je krenula veoma otvoreno i sa slabom odbranom na obe strane terena, te je u prvoj deonici postignut ukupno 51 poen (27:24 za domaće). Prva petorka Radničkog, od koje će najviše zavisiti krajnji domet Radničkog ove sezone, iznela je dobro teret u napadu, ali su Amerikanci u redovima Bizonsa, potpomognuti danas odličnim Nutinenom i reprezentativcem Finske Mikko Koivistom, uspeli da pariraju Radničkom.

Gosti iz Finske su fizički slabiji od Mutinih igrača, ali im je prednost bila u brzini i sjajnom kretanju bez lopte, što su sa dosta kontranapada i brzom igrom karakterističnom za prekookeansku košarku, uspeli donekle da materijalizuju.

To se od odličnog stratega, Amerikanca Gregori Gibsona i očekivalo, ali i od ove kvalitetne finske ekipe prepune tamnoputih igrača.

Radnički je u drugoj deonici u samom reketu koristio Jarua kao najdominantnijeg igrača pod oba koša i uspeo da se odlepi na osetniju prednost, a na poluvremenu je bilo odličnih 47:39 za domaći sastav.

Amerikanci u redovima Bizonsa su otvorili drugo poluvreme veoma dobro, i potsetili na to nepisano „NBA pravilo“ da je treća deonica najvažnija na meču i da je zaista dosta snage i taktike koncentrisano upravo na taj period meča. Gosti dobijaju ubedljivo treći period sa čak 29 postignutih poena i dolaze na potpuni egal 65:65.

Radnički je bez Marinovića i Jarua  na parketu igrao van ritma, a gosti su nastavili seriju, koja je u jednom momentu poslednje deonice iznosila 14:2 za svega pet minuta i vođstvo Finaca od pet poena viška.

Ulaskom iskusnih igrača iz prve petorke, Radnički je krenuo da lomi protivnika na tri i po minuta do kraja i serijom 10:2 uspeo da prelomi utakmicu i pokaže karatker.

Fantastični Marinović je sa 5 vezanih poena i tri asistencije u poslednjim momentima ( a ukupno 20 poena i 10 asistencija) najzaslužniji za veoma važnu pobedu Radničkog u Evrotakmičenju. Di Džej Sili je bio najefikasniji sa 23 postignuta poena, dok je Jaru uz 17 poena imao i čak isto toliko skokova.  Sava Lešić je bez promašaja za dva poena dodao odličnih 16 poena.

U redovima gostij najbolji je bio Amerikanac Frank Robinson sa 24 poena, dok je jedan od najboljih Finskih košarkaša Mikko Koivisto dodao 12 koševa uz 6 asistencija.

KK Radnički : KK Bizons 92:89 ( 27:24, 20:15, 20:29, 25:21.)

Hala: Jezero. Gledalaca 2500.

Sudije: Mattioli, Tomov, Romano.

KK Radnički: Sili, Janković, Lešić, Jović, Stevanović, Mlađan, Kalinić, Jaru, Dimić, Balmazović, Jevtović, Marinović.

KK Bizons: Nikkarinen, HAwkins, Nuutinen, Robinson, Lindbom, Kotii, Pehkonen, Koivisto, Makalainen, MC Dade, Keys, Sampson.

Radničkom slede dva duela na domaćem terenu. U okviru ABA lige u subotu stiže ljubljanska Olimpija nakon minimalnog poraza od Crvene Zvezde, dok je sledeće nedelje u okviru Evrokupa Radničkom gost ekipa Spartaka iz Sankt Petersburga, koja je neočekivano doživela poraz na domaćem terenu od grčkog Panioniosa.