Prva pobeda Una Fortune

Kragujevački ŽFK Una Fortuna, prvi put ove sezone uspela je da pobedi i osvoji tri boda. U zanimljivom fudbalskom susretu, dva podjednaka rivala, više koncentracije imale su igračice trenera Zorana Milenkovića i na kraju zasluženo slavile nad ekipom Šapca. Nakon pobede, ŽFK Una Fortuna polako beži iz opasne zone i hvata priključak sa ekipama iz sredine tabele.

Nakon odličnog prvog poluvremena i prednosti od 2:0, Kragujevčanke u drugi deo utakmice ulaze opušteno, što ekipa Šapca koristi i za 4 minuta izjednačuje rezultat i vraća se u igru. U pobedničkom sastavu teško da možemo izvojiti nekog pojedinca, ali epitet igrača utakmice može poneti Kristina Božović koja je donela pobedu svojoj ekipi u 85 minutu. Utakmica je odigrana po sunčanom i lepom vremenu. Glavni sudija, Jasmina Stojanović sa svojim pomoćnicima vrlo dobro je volila ovu utakmicu.

Una Fortuna 04 – Šabac   3:2  (2:0)

Stadion: “FK Slavija“ u Bresnici
Glavni sudija: Stojanović Jasmina (Niš)
Pomoćne sudije: Stanojević Aleksandra (Negotin), Nikolić Milica (Niš).
Strelci: 1:0. K. Lazić 28′, 2:0. Lisinac 33′, 2:1. Marković 47′, 2:2. Zorbić 51′, 3:2. Božović 85′.

UNA FORTUNA 04: V. Milosavljević 6,5, Ristić 7, Jurišević 7, Božović 8, Smiljković 7,5, Čović 6,5, Milosavljević 6, Bakić 6 (od 73′ Radovanović), Lisinac 7,5, K. Lazić 8, Marković 8.

ŠABAC: Savić 5,5, Sredojević 6, Rudić 6, Starčević 6,5, Spasojević 7, Makević 6,5, Tešić 6,5, Mijailović 7, Zorbić 7, Kovačević 6, Tomić 6 (od 46′ Marković).

Igrač utakmice: Kristina Božović (Una Fortuna 04).

U narednom kolu ŽFK Una Fortuna gostuje u Subotici, ekipi Spartaka, koja do sada nije primila gol i ima maksmalan broj bodova.