Prva prolećna radost Šumadinaca

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri kragujevačke Šumadije 1903 osvojili su prva tri boda u prolećnoj polusezoni Srpske lige Zapad, i to na gostovanju ekipi Prova u 19. kolu – 2:0 (0:0). Na taj način Šumadinci su se revanširali svom rivalu za jesenji poraz na Bubnju i došli do važnih bodova u borbi za opstanak.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali zato prečke nisu. Naime, prvo su fudbaleri domaćeg tima uzdrmali okvir gola Kragujevčana, a par minuta kasnije uzvratili su gosti nakon udarca Alekse Todorovića, kada je lopta pogodila mesto gde se spajaju stativa i prečka. U finišu prvog dela susreta istakao se i golman Šumadije Nemanja Nastić, koji je fantastičnom intervencijom sprečio Mladena Popovića da dovede domaći tim u vođstvo.

Golman i kapiten Šumadije bio je oprezan i na startu drugog dela susreta, kada je u situaciji jedan na jedan sa Jovanovićem izašao kao pobednik. Domaći su bili opasniji u nastavku, stvorili su više prilika, pa čak i postigli gol, koji im je poništen zbog ofsajda.

Na drugoj strani Kragujevčani su u 74. minutu ostali sa igračem manje na terenu nakon isključenja Pavlovića, pa su svoju priliku za gol vrebali iz kontranapada i dočekali su je u 83. minutu utakmice, kada je Ivan Ćuković iskoristio idealan centaršut sa leve strane i u padu, efektno glavom poslao loptu u desni ugao gola Prova.

Samo četiri minuta kasnije fudbaleri Šumadije 1903 duplirali su vođstvo. Golman Prova Zdravko Vasić se pri pokušaju da ispuca loptu okliznuo na nekih 40-ak metara od svog gola, što je znalački kaznio Aleksa Todorović, osiguravši pobedu svom timu.

PROVO – ŠUMADIJA 1903  0:2 (0:0)

Stadion FK Provo u Provu
Gledalaca: 150
Sudija: Ivan Nikitović (Čačak)
Pomoćnici: Ilija Novaković (Guča), Vanja Belić (Čačak)
Strelci: Ćuković u 83. i Todorović u 87. minutu za Šumadiju 1903
Žuti kartoni: Adamović, Nikolić, Đurđević (Provo)
Crveni karton: Pavlović u 74. minutu (Šumadija 1903)

PROVO: Z. Vasić, Petrović, N. Vasić, Radović, Nikolić, Isailović, Pejović, Jovanović, Popović (od 73. Đurđević), Adamović (od 81. Kovačević), Pantelić.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Živković (od 90. Živanović), Baroš, Andrić, Aleksić, Trajković, Božović (od 63. Knežević), P. Đorđević, Todorović, N. Đorđević (od 64. Ćuković), Pavlović.

Bio je ovo tek četvrti trijumf srpskoligaša sa Bubnja u tekućoj sezoni, koji sa 17 osvojenih bodova trenutno zauzima petnaesto mesto na tabeli.

U sledećem kolu fudbaleri Šumadije 1903 ugostiće požarevački Mladi radnik 1926.