Prvi poraz Vesninih učenica

Kategorija: Košarka

Nakon dva vezana trijumfa na startu Druge ženske lige Srbije, košarkašice Radničkog 2016 pretrpele su sinoć poraz u susretu sa Ljubovijom na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“ – 64:73 (12:17, 15:16, 16:21, 21:19).

Ovaj duel imao je i epitet derbija kola, budući da su obe ekipe u prethodna dva kola uknjižile trijumfe.

Gošće su bolje otvorile utakmicu i u finišu prve četvrtine došle do sedam poena prednosti (17:10). Početkom druge deonice bilo je i „plus devet“ za gošće (21:12), ali je usledio odgovor Kragujevčanki, koje su prepolovile zaostatak i prišle na 23:19.

Međutim, ovaj nalet učenica Vesne Despotović bio je kratkog daha, pošto je ekipa Ljubovije, predvođena raspoloženom Verom Janjić, ubrzo izbila na „plus deset“ (33:23). Domaće su poenima Marijane Jovanović i Marije Cvijović u finišu ove četvrtine uspele da smanje zaostatak i na poluvreme odu sa „samo“ šest poena minusa (33:27).

Čuvale su gošće stečenu prednost tokom treće deonice, odbijale sve pokušaje domaće ekipe da im se dodatno približi, da bi na isteku 27. minutu stigle do maksimalnih petnaest poena prednosti (50:35). Povukla je tada svoju ekipu Jelena Trifunović sa šest vezanih poena, priključila joj se Sara Milošević, ali je ekipa Ljubovije ipak u poslednju deonicu ušla sa dvocifrenom prednošću – 54:43.

Borile su se Kragujevčanke koliko su mogle da uhvate rezultatski priključak u završnoj četvrtini i u tome su uspele. Osamdesetak sekundi pre kraja utakmice Hadžićeva uspeva da poenitira pod faulom i nakon sigurno realizovanog dodatnog bacanja Radnički 2016 je prišao na „minus četiri“ – 68:64.

Nakon izgubljene lopte Ive Perić domaće su dobile priliku da dodatno smanje rezultat i utakmicu uvedu u neizvestan finiš. Međutim, usledili su promašaji Jelene Trifunović i Sare Milošević, da bi potom gošće sa linije penala osigurale trijumf.

U pobedničkoj ekipi prednjačila je Vera Janjić, koja je ostvarila dabl-dabl učinak – 21 poen i 12 skokova. Isti broj poena postigla je i Milica Karetić, uz 8 asistencija. Nadomak dabl-dabl učinka bila je i Iva Perić sa 16 poena i 9 uhvaćenih lopti.

U ekipi Radničkog 2016 najefikasnija je bila Jelena Trifunović sa 18 poena, dok je kapiten Sara Milošević uz 14 poena zabeležila i 10 skokova. Listu igračica sa dvocifrenim brojem poena u kragujevačkom timu kompletirala je Minela Mehović sa 13 poena.

Trener Radničkog 2016 Vesna Despotović nije bila zadovoljna izdanjem svoje ekipe u derbiju.

– Moje igračice su ušle veoma mlako u meč. Nismo imali dobre treninge u prethodnom periodu i to se veoma odrazilo na ovu utakmicu. Ljubovija ima par iskusnih igračica za koje nismo imali rešenje večeras. Čestitam im na pobedi. Nadam se da ćemo popraviti formu u narednom periodu i da ćemo se do kraja boriti za najviši plasman. – poručila je Despotovićeva.

Kratak komentar nakon utakmice dala je i Jelena Trifunović.

– Čestitam ekipi Ljubovije na pobedi. Nismo bili na nivou neophodnom da se na pravi način pristupi ovakvom meču i zasluženo smo izgubile. U narednom kolu smo slobodne, pa ćemo imati više vremena da se dobro pripremimo za utakmicu u Srbobranu. – dodala je Trifunovićeva.

U narednom, četvrtom kolu košarkašice Radničkog 2016 biće slobodne, a u petom kolu ih očekuje teško gostovanje ekipi Srbobrana.