Prvi trofej pobednika kupa Srbije za „studente“

Fudbaleri Ekonomca su novi osvajači kupa Srbije, nakon što su sinoć, u finalnom meču, savladali beogradski Marbo Intermeco sa 5:2 (2:1).

Na taj način su „studenti“ po prvi put u istoriji osvojili trofej pobednika kupa Srbije, koji im je izmicao proteklih sezona.

U sjajnoj atmosferi, pred oko 1 500 ljubitelja futsala, Ekonomac je od samog starta krenuo motivisano i već na početku meča imao par lepih prilika preko Kocića i Rajčevića. Sa druge strane je pripretio Živanović, ali je Aksentijević odlično intervenisao.

Na prvi gol se čekalo do 5. minuta, kada je Rajčević zatresao mrežu „kafedžija“, na asistenciju Kocića.

Ekonomac je dva minuta kasnije mogao da duplira vođstvo, ali je udarac Jakova Grcića zaustavio sinoć sjajni golman Marba Antonić.

Kazna stiže u 9. minutu, kada sudija Radović, posle duela Cvetanovića i Matijevića u prostoru od 6 metara, svira kazneni udarac za Marbo, a siguran egzekutor je Pršić.

Ipak, Ekonomac nije poklekao posle izjednačenja i efektnim golom Kocića u 14. minutu, dolazi do ponovnog vođstva.

Do kraja poluvremena beležimo odličnu šansu za Janjića, ali je opet golman Antonić sjajno reagovao i sprečio siguran pogotak, tako da se ne odmor otišlo rezultatom 2:1 za izabranike Ivana Božovića.

Već na samom startu drugog dela igre, dosta sreće za Kragujevčane, pošto je Pršić pogodio prečku. Odmah zatim preti i Rajčević, ali iz izgledne situacije šutira pored gola. Potom su svoje šanse propustili i Surudžić i Grcić, dok sa druge strane Aksentijević zaustavlja snažan udarac Petrovića.

U 30. minutu igre Marko Pršić dobija drugi žuti karton, pa gosti ostaju sa igračem manje u polju. To koristi Rajčević i topovskim udarcem postiže svoj drugi gol na meču, a treći za Ekonomac.

Igrao se 34. minut kada je utakmica bila rešena, nakon što je kapiten Ekonomca Vidan Bojović iskoristio neopreznost golmana gostiju i doveo svoj tim u vođstvo od 4:1.

Mogao je Ekonomac potom i do ubedljivije prednosti, ali je golman Antonić zaustavio dva kaznena udarca sa 10 metara: najpre Kociću, a onda i Grciću.

Poslednji minut donosi po jedan gol na obe strane. Najpre je Petrović savladao Aksentijevića, a odmah potom „tačku na i“ stavlja Mladen Kocić, svojim drugim golom na meču, za trijumf „studenata“ od 5:2.

Posle završetka meča usledilo je veliko slavlje na parketu „Jezera“, a Igor Janković , direktor sektora za bazični fudbalu FSS-u, uručio je pehar pobednika kupa kapitenu Ekonomca,

Ekonomac – Marbo Intermeco 5:2 (2:1)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Sreten Vasić (Niš) i Damir Radović (Beograd).
Strelci: 1:0 Rajčević u 5, 1:1 Pršić u 8, 2:1 Kocić u 14, 3:1 Rajčević u 31, 4:1 Bojović u 34, 4:2 Petrović u 39, 5:2 Kocić u 40. minutu.