Rad – Radnički 1923 (kraj)

Fudbaleri Radničkog igraju u Beogradu protiv Rada poslednju utakmicu u ovoj sezoni u Superligi Srbije.

Uvodni minuti meča pripadaju domaćim fudbalerima. Malbašić je prvi zapretio Čančareviću u 12. minutu, ali je njegov udarac sa 16 metara završio pored gola. Samo minut kasnije, posle kornera koji je izveo Perović, Mitrović je tukao glavom pored stative Kragujevčana.

Radnički se oslobodio pritiska. U 23. minutu Spalević se našao u zaleđu odbrane “građevinara“. Pet minuta kasnije, Čančarević stiže pre Perovića i otklanja opasnost ispred svog gola.

Od 36. minuta golom Slavka Perovića Rad vodi protiv Radničkog sa 1:0. Leković je prošao po levoj strani, uputio odličan centaršut desnom nogom do Perovića, koji glavom sa 10 metara pogađa mrežu gostiju.

Samo dva minuta kasnije novi pogodak u mreži gostiju. Slobodan udarac iskosa sa desne strane sa oko 20 metara izveo je Perović, po zemlji asistirao Jovanoviću, koji sa ivice 16-terca Radničkog sjajno šutira u donji levi ugao i povećava prednost Rada. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Počelo je drugo poluvreme. Nema promena u sastavima ekipa.

Prvo uzbuđenje u nastavku videli smo u 55. minutu kada je nakon slobodnog udarca za Radnički desno iskosa, Milošević  sa oko 3 metra šutirao pored gola.

U 60. minutu najzrelija prilika za goste. Dubinska lopta Miloševića sa oko 40 metara upućena Spaleviću u 16-tercu Rada,
napadač Radničkog se lepo okrenuo i sa 5, 6 metara iskosa pogađa stativu.

Minut kasnije Rad je mogao i do trećeg gola. Nemanja Kojić je krenuo u solo akciju na oko 40 metara udaljenosti od gola gostiju, prešao i Čančarevića i sa oko 10 metara šutirao preko gola.

U 67. minutu, još jedna dobra prilika u kojoj se našao ofanzivac Rada Malbašić, koji je zaobišao Miloševića izašao jedan na jedan sa golmanom Kragujevčana na oko 6, 7 metara od gola, bio je neprecizan i lopta je otišla pored gola.

Domaći fudbaleri u finišu utakmice imali su još nekoliko odličnih prilika, ali je golman Čančarević odlično intervenisao, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Najbolji strelac Jelen Superlige, Darko Spalević uspeo je u sudijskoj nadoknadi da postigne gol i ublaži poraz Radničkog.

On je primio dubinsku loptu na oko 20 metara od gola Rada, oslobodio se igrača domaćih i sa 17, 18 metara šutirao i pogodio donji desni ugao Danilovića.