Radisavljević presudio „Đavolčićima“

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Omladinci Radničkog 1923 proteklog vikenda pretrpeli su peti poraz u Omladinskoj ligi Srbije ove sezone. „Đavolčići“ su u okviru 7. kola ugostili beogradski Rad, koji je pogotkom Radisavljevića u finišu utakmice odneo tri boda sa pomoćnog terena stadiona „Čika Dača“.

Po ko zna koji put Kragujevčani su izgubili bodove u poslednjim trenucima utakmice. Pre kobnog 82. minuta ekipa trenera Živkovića propustila je nekoliko izglednih prilika da dođe do prednosti, što su na kraju gosti iz Beograda kaznili. Sve je započeo Parađina, koji je nakon solo akcije uposilo Radisavljevića, a on preciznim udarcem matirao Ristovića za veliko slavlje „Građevinara“.

RADNIČKI 1923 – RAD 0:1 (0:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca: 40
Sudija: Marina Višnjić (Kragujevac)
Strelac: Radisavljević u 82. minutu

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović, Tatović, Danilović, Božović, Milikić (Cvetković), Matović, Vojnović (Šurlan), Obradović (Rejman), O. Ilić, Maksimović.

RAD: Mićanović, Parađina, Đorić, Milićević (Marković), Tričković, Pajović (Džodan), Tomašević (Knežević), Riznić (Kunčer), Babić (Vujević), V. Ilić, Radisavljević.

Posle sedam odigranih kola omladinci Radničkog 1923 zauzimaju 14. mesto na tabeli sa četiri osvojena boda. U narednom, 8. kolu Kragujevčani gostuju ekipi beogradskog Internasionala.

APOLONCI UPISALI DRUGI TRIJUMF

Fudbaleri kragujevačkog Apolona 4 došli su do druge pobede u Kadetskoj ligi Srbije ove sezone, i to na svom terenu protiv vršnjaka iz Zemuna rezultatom 2:1 (2:1).

Iako su gosti poveli, Kragujevčani su do kraja prvog dela igre pogocima Maksimovića iz jedanaesterca i Simovića uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i sačuvaju stečenu prednost do isteka svih 90 minuta.

Ovom pobedom Apolon je „skočio“ na 11. mesto sa sedam osvojenih bodova, a u narednom, osmom kolu gostovaće Dinamu 1945 u Pančevu.