Radnički 1923 nastavlja seriju u prolećnom delu prvenstva!

Izabranici trenera Vlade Čapljića nastavili su pobednički niz! Danas je u Sremskoj Mitrovici poražen FK Srem rezultatom 2:0. Oko 300 gledalaca, od kojih je veliki deo doputovao iz Kragujevca da bi bodrio Radnički, imalo je priliku da uživa u lepoj fudbalskoj predstavi. Gostujući fudbaleri su u Sremsku Mitrovicu došli po bodove koji ih održavaju na vrhu tabele, i to su pokazali na samom startu meča.

Miloš Lepović

Radnički je odmah na početku uspostavio terensku inicijativu, što je rezultiralo polušansama koje nisu iskoristili Petrović i Božović, a Srem je preko Jankovića svoju prvu priliku imao u 17. minutu. Ipak, već u 19. minutu meča, Radnički je poveo preko sjajnog Miloša Lepovića, koji je sproveo dobro ubačenu loptu Kostića u mrežu. Radnički je nastavio sa napadima, imao još par prilika od kojih se istakao dobro izveden slobodni udarac Ristića u 30. minutu, ali je golman Srema Bajić dobro intervenisao. Pred kraj poluvremena najefikasniji igrač Radničkog ove sezone, Spalević, glavom je uputio loptu ka golu Srema, ali je bio neprecizan, pa je rezultat ostao nepromenjen. Radnički je na poluvreme otišao sa prednošću od jednog gola.

U drugom poluvremenu gosti su prepustili terensku inicijativu Sremu, koji su imali veći posed lopte, ali nisu uspevali da uđu u izglednu priliku. Radnički je ove sezone veoma opasan posle prekida, što je Sremu pokazao kapiten Radničkog Željko Milošević u 75. minutu kada je postigao drugi gol na meču za svoj tim. Taj trenutak potpuno je demoralisao domaće igrače koji su se predali, tako da je Radnički rutinski priveo meč kraju, i upisao još jednu vrednu pobedu u borbi za ulazak u Superligu.

U sledećem kolu Kragujevčani dočekuju trećeplasirani Banat, i nadaju se nastavku pobedničke serije.