Radnički 1923 „petardiran“ na Voždovcu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog doživeli su  još jedan ubedljiv poraz u prolećnom delu šampionata. Kragujevčani su nadigrani na beogradskom Dušanovcu od Voždovca sa 5:0 (2:0), pa ih u nastavku prvenstva očekuje grčevita borba za opstanak.

U prvom minutu Filip Knežević je pokušao da ugrozi gol ekipe Voždovca, ali je golman Supić bio na mestu. U 20. minutu, nakon centaršuta ObradovićaMarušić se našao u prilici, ali nije lepo zahvatio loptu. Pet minuta kasnije, pokušao je Obradović šutom sa osamnaest metara, ali je Čančarević bio na mestu. U 29. minutu, nakon što je Beljić oboren na ivici kaznenog prostora, dosuđen je slobodan udarac za ekipu Radničkog 1923, koji je izveo Slavko Marić, ali je lopta otišla preko gola.

Igrao se 40. minut, kada je Sekulić loptu prosledio do Pavićevića, a on sigurnim šutom savladao Čančarevića i pred kraj prvog dela igre doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0. Samo minut kasnije, njegov saigrač Marušić, šutirao je sa sedamnaest metara i bio precizan, duplirajući tako vođstvo svoje ekipe i ostavljajući Kragujevčane u šoku. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:0.

Samo tri minuta igre u nastavku bila su dovoljna da ekipa Voždovca dođe do trećeg pogotka. Stefan Babović pronašao je Sekulića, a ovaj šutirao za 3:0. U 54. minutu beleži se pokušaj Filipa Kneževića, ali nedovoljno da do promene rezultata dođe. Šest minuta kasnije, šutirao je Marušić, ali je Čančarevićdobro intervenisao. U 67. minutu, Babović je uposlio Obradovića, ali je ponvo sigurna bio Ognjen Čančarević.

Pet minuta kasnije, Darko Spalević prosledio je loptu do Čadikovskog, koji je loptu glavom prosledio, ali samo do golmana Supića. U 77. minutu, pogrešio je Projić, pa je Dejan Miljuš uputio šut ka golu koji čuva Supić, ali je čuvar mreže Voždovca bio na mestu. Završnicu utakmice obeležio je Rade Veljović, koji je uspeo da postigne dva gola u pet minuta – najpre u 86. minutu, a zatim i u 91. , na asistenciju Stefana Babovića.

Još jedan težak poraz u ovoj sezoni za ekipu Radničkog 1923. Grčevitu borbu za opstanak fudbaleri Radničkog 1923 nastaviće kroz četiri dana, kada u četvrtak,  17. aprila, u Kragujevac dolazi OFK Beograd.

Voždovac – Radnički 1923 5:0 (2:0)

BEOGRAD
Stadion: Centar Voždovac
Glavni sudija: Majo Vujović (Novi Sad)
Pomoćnici: Milan Minić i Srđan Milutinović (obojica iz Niša)
Strelci: 1:0 Pavićević 40, 2:0 Marušić 41, 3:0 Sekulić 48, 4:0 Veljović 86, 5:0 Veljović u 91. minutu.

VOŽDOVAC: Supić, Projić, Vasiljević, Babović, Pavićević, Jašić, Obradović, Marušić, Mihajlov, Sekulić, Milovanović. Igrali su još: Veljović