Radnički 1923 startovao pobedom

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Radničkog 1923 uspešno su započeli novu takmičarsku sezonu u Prvoj ligi Srbije. Kragujevačni su danas na svom „Čika Dači“ pobedili užičku Slobodu rezultatom 2:0 (1:0) u utakmici prvog kola i tako nagovestili da će igrati značajnu ulogu na prvoligaškoj sceni ove sezone.

Lepo vreme nateralo je veliki broj Kragujevčana da se sjate na stadion „Čika Dača“, kako bi na delu videli novu ekipu Radničkog 1923, predvođenu trenerom Darkom Tešovićem. I nisu se pokajali, jer su im momci u crvenim dresovima priuštili radost posle iscrpljujućih 90 minuta.

Kragujevački prvoligaš je utakmicu počeo sa šest debitanata u startnoj postavi. Međutim, ovi momci su, nakon što ih je prošla početna trema, pokazali da su izuzetno uigrani i da tačno znaju svoje mesto i ulogu u timu.

Fudbaleri Radničkog 1923 i Slobode pred početak utakmice

Na drugoj strani, Užičani su takođe sa znatno izmenjenim sastavom u odnosu na prošlu sezonu pružili sasvim pristojnu igru, naročito u uvodnim minutima utakmice, kada su visokim presingom onemogućavali igrače Radničkog 1923 da započinju akcije iz poslednje linije.

Prvu obećavajuću akciju izveli su igrači domaćeg tima u 3. minutu. Lukić je umakao po desnoj strani, a zatim uputio oštru loptu pred gol Užičana, ali do nje nije uspeo da stigne Dimitrić, a potom ni Tomislav Todorović.

Igrao se 13. minut kada je sudija Gajdobranski dosudio jedanaesterac u korist Kragujevčana, nakon što je štoper Slobode Bosanac nepropisno startovao u svom šesnaestrecu i oborio Vujasina, koji je i izveo najstrožu kaznu. Iako je golman Užičana Jasmin Koč pročitao njegovu nameru, udarac fudbalera Radničkog 1923 bio je isuviše jak, pa je lopta odsela u mreži za 1:0.

Mile Vujasin je pogotkom sa bele tačke doveo Radnički 1923 u vođstvo

Par minuta nakon primljenog gola, novi peh zadesio je Užičane. Zoran Mihailović, koji je nekoliko minuta ranije nezgodno pao prilikom jednog duela na sredini terena, nije mogao da nastavi meč. On je po izlasku sa terena kolima Hitne pomoći transportovan u Klinički centar.

Do kraja poluvremena nije bilo izrazitijih šansi. Kragujevčani su se polako oslobađali pritiska i preuzimali incijativu, mada su ih dve nesmotrenosti u samom finišu prvog dela igre mogle skupo koštati. Najpre je golman Lazar Raičević bespotrebno istrčao daleko van golmanskog prostora, što je umalo kaznio Knežević, a potom je kapiten Varjačić izgubio loptu i pao nadomak korner zastavice, sudija Gadjobranski procenio da nije bilo prekršaja, tako da se korpulentni Simon našao u dobroj poziciji za udarac, ali ga je izblokirao Milan Ilić.

Kragujevčani su u više nego zavidnom broju ispunili tribine stadiona „Čika Dača“

Drugo poluvreme donelo je još bolju igru kragujevačkog prvoligaša. Tako je već u 55. minutu brzonogi Varjačić prošao po desnoj strani, centrirao ka Zdravkoviću, koji iz veoma teške pozicije šutira glavom pored gola.

Pet minuta kasnije pokušao je i Lukić udarcem iskosa sa desne strane u bliži ugao, Koč je odbio loptu, na nju je natrčao Dimitrić, ali je nekadašnji čuvar mreže Novog Pazara, a sada Slobode, još jednom uspešno intervenisao. Već u sledećem napadu na drugoj strani iznenada se ukazala šansa Gavriću, ali isprečio se štoperski par Radničkog 1923.

Terensku incijativu sa početka drugog poluvremena Kragujevčani su krunisali u 63. minutu. Lukić je začeo akciju, prosledio loptu do Vujasina, a ovaj savršenom dijagonalom pronašao Tomu Todorovića, koji sa nekih 13-14 metara pogađa donji levi ugao – 2:0.

Tomislav Todorović je prvencem u dresu Radničkog 1923 „overio“ pobedu Kragujevčana

Najbolji akter današnjeg susreta Mile Vujasin oprobao je u 68. minutu svoj razorni udarac sa dvadesetak metara udaljenosti, a golman Koč uz dosta muke izbacio loptu u korner.

Gosti su se probudili tek u finišu, stvorivši par poluprilika. Prvo je Miketić pokušao nakon soloprodora po levoj strani, ali je Raičević bio siguran, baš kao i nekoliko minuta kasnije kada je osujetio dobar udarac glavom Marušića.

Poslednju šansu na utakmici imao je Rajković nakon prodora Šarca po levoj strani, međutim preslabo da se ozbiljnije ugrozi čuvar mreže Radničkog 1923.

RADNIČKI 1923 – SLOBODA  2:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 2 000
Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad)
Pomoćnici: Atila Harmat (Subotica), Miljan Mišić (Zrenjanin)
Strelci: Vujasin u 14. minutu iz jedanaesterca i T. Todorović u 63. minutu
Žuti kartoni: Raičević, Vujasin (Radnički 1923), Bosanac, Simon (Sloboda)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Lalić (od 67. Aleksijević), Petrović, M. Ilić, Zdravković, Markišić, Lukić (od 74. Maksimović), T. Todorović (od 86. Božović), Vujasin, Dimitrić.

SLOBODA: Koč, Andrić, Šarac, Tamindžić, Bosanac, Simon, Mihailović(od 18. Knežević (od 46. Marušić)), Lazović, Gavrić, Miketić, Filipović (od 66. Rajković).

U drugom kolu fudbaleri Radničkog 1923 gostovaće doskorašnjem superligašu, Borcu iz Čačka. Nakon ovog gostovanja, Kragujevčane očekuju dve vezane utakmice pred svojim navijačima, prvo protiv Inđije, a zatim i sa Novim Pazarom.