Radnički 1950 ubedljiv u Trsteniku

Radnički 1950Košarkaši Radničkog 1950 upisali su još jednu ubedljivu pobedu, ovaj put na gostovanju Prvoj Petoletki u Trsteniku – 107:65 (26:17, 26:17, 31:15, 24:16), u utakmici 22. kola Prve regionalne lige Zapad. Tim Igora Todorovića je bez većih problema došao do devetnaestog prvenstvenog trijumfa i napravio dobru uvertiru pred odlučujuće mečeve u borbi za plasman u viši rang takmičenja.

Trsteničani su bili dostojan rival Kragujevčanima samo u prvih pet minuta susreta. Ostatak meča protekao je u apsolutnoj dominaciji košarkaša Radničkog 1950, koji su iz minuta u minut uvećavali svoju prednost.

Prve dve četvrtine gosti iz Kragujevca su dobili identičnim rezultatom – 26:17, pa su na poluvreme otišli sa vođstvom od 52:34. U nastavku je bilo prostora da trener Todorović odmori glavne nosioce igre i pruži šansu igračima sa manjom minutažom, što se nije odrazilo na konačan rezultat, pa je na kraju Radnički 1950 slavio još jednu ubedljivu pobedu.

Ivan Nedeljković je sa 26 postignutih poena pokazao da se vraća u dobru formu, a odličnu podršku imao je u Tripkoviću i Popoviću, koji su ubacili po 17 poena.

Četiri kola pre kraja takmičenja u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, Radnički 1950 deli prvo mesto na tabeli sa Ubom. Ove dve ekipe sastaće se u poslednjem kolu i očekuje se da njihov međusobni meč da odgovor na pitanje koji će od ova dva tima naredne sezone zaigrati u Drugoj ligi Srbije.

Pre toga, Kragujevčane za vikend čeka izuzetno neugodno gostovanje trećeplasiranom Priboju i to je meč koji izabranici Igora Todorovića moraju da dobiju, ukoliko žele da zadrže šanse za plasman u viši rang.