Radnički bolji od Zvezde

zkk-radnicki

Košarkašice Radničkog stigle su do petog trijumfa u sezoni, pošto su u hali “Gordana Goca Bogojević“ savladale beogradsku Crvenu zvezdu rezultatom 83:75 (26:25, 20:14, 18:21, 19:15), u 11. kolu Prve lige Srbije.

Kragujevčanke su od početka utakmice bile u prednosti. U prvom poluvremenu crveno-bele su uspevale da održe priključak.

Početkom treće deonice Radnički je prvi put stekao ozbiljniju prednost. Bilo je 52:41 u 24. minutu.

Međutim, ovaj period se završio sa samo “plus 4“ za tim trenera Milojevića (64:60).

Ipak, u uvodnim minutima poslednje četvrtine Dimićeva je ubacila dve trojke zaredom i vratila dvocifrenu prednost svom timu (70:60). Nisu se gošće predavale, pa su vrlo brzo smanjile na 70:66. Nadu Beograđankama da mogu do preokreta ugasila je kapiten Lešnjak pogotkom za tri poena, tri minuta pre kraja (74:66). Do kraja susreta Radnički je rutinski sačuvao prednost i sa 16 bodova učvrstio se u sredini tabele.

Sanja Dimić sa 22 i Marina Lešnjak sa 21 poenom bile su najefikasnije u pobedničkom timu. Cvetanović je dodala 19, a Stevanović je zabeležila dabl-dabl učinak od 12 koševa i 11 skokova, što je bilo dovoljno da ponese epitet MVP utakmice.

U poraženom timu istakla se Aleksandra Katanić sa 25, dok je Snežana Bogićević upisala 21 poen.

Već u subotu nastavlja se prvoligaški karavan utakmicama 12. kola, kada će Radnički na svom parketu dočekati trećeplasiranu Vojvodinu.