Radnički i Dinamo remizirali na „Čika Dači“ (FOTO)

radnicki-dinamo
Fudbaleri Radničkog 1923 i Dinama iz Vranja remizirali su danas 1:1 (1:0) u utakmici 21. kola Prve lige Srbije. Kragujevčani su dobro otvorili meč, poveli preko Miljuša, ali su gosti iz Vranja uspeli da izjednače početkom drugog poluvremena, a potom su propustili i par dobrih šansi da dođu do potpunog preokreta.

Pre početka utakmice publika na „Čika Dači“ imala je priliku da pozdravi košarkaše kragujevačkog Radničkog, koji su izborili plasman u Prvu regionalnu ligu Zapad.

radnicki-dinamoGavrović u duelu sa golmanom Dinama Vujancem, neposredno pre vodećeg gola Kragujevčana

Izabranici trenera Radakovića odlično su otvorili utakmicu i poveli u 14. minutu. Gavrović je iskoristio grešku golmana Dinama Vujanca, prosledio loptu do Dejana Miljuša, koji je uz dosta muke, iz neposredne blizine, uspeo da je ubaci u mrežu i dovede svoj tim u vođstvo.

Šest minuta kasnije Miljuš je imao priliku da se još jednom upiše u listu strelaca, kada je izbio sam ispred Vujanca, ali je čuvar mreže Vranjanaca ovaj put dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu.

miljusVujanac skinuo „zicer“ Miljušu u 20. minutu

Fudbaleri Dinama bili su poprilično nervozni posle primljenog gola, pa je tako Šinik dobio javnu opomenu nakon što je namerno odgurnuo Nikolića pokraj desne aut linije.

U 39. minutu zapretili su Vranjanci preko Popovića, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca prohujao pored stative, tako da se na odmor otišlo sa vođstvom domaćih od 1:0.

Vranjanci su do izjednačenja došli u 53. minutu, kada je Stavrić prošao po levoj strani i lepim lob udarcem prevario loše postavljenog Najdanovića.

Ovaj gol kao da je dao krila gostima, koji su preuzeli terensku inicijativu u nastavku susreta i naterali mlade igrače kragujevačkog prvoligaša da se brane.

U 68. minutu rezervista Baljak je neometano ušao u kazneni prostor Kragujevčana, ali je njegov udarac završio pored gola. Bila je to velika prilika za Vranjance da dođu do preokreta.

Sa druge strane, najbolju šansu u drugih 45 minuta Radnički je imao u 87. minutu, kada se Strahinja Urošević sjajnim „lažnjakom“ oslobodio svojih čuvara, a zatim uputio udarac iskosa sa leve strane. Loptu je na putu ka golu zakačio Zucović i umalo iznenadio svog golmana.

Nekoliko trenutaka kasnije Dinamo ostaje sa igračem manje, nakon što je vidno nervozni Šinik dobio drugi žuti karton.

Do kraja susreta vredi pomenuti i spornu situaciju u kaznenom prostoru Vranjanaca, kada su fudbaleri kragujevačkog tima reklamirali igranje rukom od strane Anđelkovića nakon udarca Miljuša, ali je sudija Maksimović odlučio da ne pokaže na belu tačku, tako da je ostalo 1:1.

Po završetku susreta, treneri oba tima složili su se da je ovo bila jedna dobra i borbena prvoligaška utakmica, koja je zadovoljila malobrojne fudbalske sladokusce na stadionu „Čika Dača“.

„Bila je ovo jako borbena i dinamična utakmica, sa dosta dobrih akcija i sa jedne, i sa druge strane. Ja sam preuzeo ekipu Dinama pre četiri-pet dana i za to vreme uveli smo puno novina u radu. Dosta toga funkcioniše kako treba, ali ima i grešaka koje treba da ispravimo kako bismo sačuvali prvoligaški status. Radnički je danas prikazao borbenu, korektnu igru i želim im puno uspeha u daljem takmičenju.“ – rekao je Saša Mrkić, trener Dinama.

radakovicTrener Radničkog Radaković zadovoljan borbenim izdanjem njegovih pulena

Njegov kolega na klupi Radničkog Radovan Radaković istakao je da su se njegovi puleni velikom borbenošću iskupili za loše izdanje u meču sa BSK Borčom pre tri dana, zbog čega su nagrađeni aplauzom od strane navijača po završetku utakmice.

„Mislim da smo se današnjom partijom iskupili za loše izdanje u sredu protiv BSK-a. Za razliku od te utakmice u koju smo ušli nonšalantno, danas smo odigrali dobro, borbeno i agresivno. Bilo je tu tehničko-taktičkih grešaka, ali ne mogu zameriti momcima na zalaganju. Po meni, ovo je bila jedna fer i korektna utakmica, sa šansama na obe strane, ali je na kraju ovaj rezultat realan.“ –  rekao je trener Kragujevčana, a potom se dotakao i kadrovske situacije u timu:

„Mi danas nismo mogli da računamo na Stevića, Filipovića i Popovića zbog povreda, pa su šansu dobili igrači rođeni 1998. godine. Svi oni se bore za svoje mesto u timu do leta, kada planiramo da napravimo dobru ekipu, koja će u slučaju ispadanja u Srpsku ligu imati zadatak da se što pre vrati u ovaj rang takmičenja.“ – zaključio je Radaković.

RADNIČKI – DINAMO (V)  1:1 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 200
Sudija: Đorđe Maksimović (Inđija)
Pomoćnici: Miroslav Lazić (Beograd), Aleksandar Stanojković (Sremčica)
Strelci: Miljuš u 14. minutu za Radnički, Stavrić u 53. minutu za Dinamo
Žuti kartoni: Miletić, Petrović (Radnički), Petronijević (Dinamo)
Crveni karton: Šinik (Dinamo)

Radnički 1923: Najdanović, Nikolić, Samailović, Živanović, Petrović, Vidović, Trajković, Vilotijević, Miljuš, Miletić (od 60. minuta Lukić), Gavrović (od 80. minuta Urošević).

Dinamo (V): Vujanac, Anđelković, Nedučić, Stević, Šinik, Janićijević, Petronijević (od 79. minuta Milenković), S. Nikolić (od 46. minuta Baljak), N. Nikolić, Popović, Stavrić.

Radnički 1923 i dalje zauzima poslednje mesto na tabeli Prve lige Srbije sa osam osvojenih bodova. U narednom kolu Kragujevčani gostuju Proleteru u Novom Sadu.

Tekst: M. Pasuljević