Radnički i Vodojaža u finalu Kupa grada (FOTO)

fk-radnicki-i-vodojaza
Fudbeleri Radničkog 1923 i Sloge 2016 Lužnice pred početak današnjeg polufinala na „Čika Dači“

Danas su odigrane polufinalne utakmice Kupa na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca. Drugi tim Radničkog 1923 je sa ubedljivih 9:0 pobedio trećeligaša Slogu 2016 iz Lužnica, a Vodojaža ekipu Sušice sa 2:1.

Oba susreta bila su izuzetno zanimljiva, prvi zbog goleadi na „Čika Dači“, a drugi zbog uzbudljive završnice u Grošnici.

Trener Radovan Radaković dao je šansu igračima iz omladinskog pogona i onima koji su imali manju minutažu u dosadašnjem delu prvenstva. Oni su za protivnika imali iskusniju, ali fizički i tehnički slabije pripremljenu Slogu 2016 iz Lužnica, koja je ove godine, nakon pauze, obnovila rad i bez poraza vodi trku za prvo mesto u Trećoj gradskoj ligi Kragujevca.

Razigrani „đavolčići“, koje je sa kapitenskom trakom predvodio Bojan Miljuš, odigrali su brzo, poletno i do vrha napunili mrežu Lužničana. Posle dva neuspela pokušaja Todorovića, seriju pogodaka srpskoligaša sa „Čika Dače“ otvorio je Stanković u 14. minutu, kada je iskoristio uspavanost odbrane gostiju i matirao golmana Petkovića. Prednost je duplirao dva minuta kasnije Miljuš iz slobodnog udarca sa oko 18 metara.

dusan-stankovic-radnickiDušan Stanković (plavi dres) postigao je vodeći pogodak u susretu sa Lužničanima

U 17. minutu Stanković je pogodio stativu, a gosti iz Lužnica prvi udarac prema golu Drobnjaka uputili su u 30. minutu, kada je Đukić šutirao tik pored gola. Pritisak igrača Radničkog 1923 krunisan je trećim pogotkom u 40. minutu, posle neiskorišćenih prilika Tatovića, Maksimovića i Cvijovića.  U drugom pokušaju Maksimović se najbolje snašao u gužvi pred golom Sloge posle kornera Miljuša sa desne strane i sa metar-dva loptu ubacio u mrežu za 3:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora gledaoci su videli su još pet pogodaka u mreži gostiju. Miljuš je pogotkom iz jedanaesterca u 66. minutu nastavio goleadu domaćeg tima, kome je prethodio prekršaj koji  je rezervista Račić načinio nad Andrićem u kaznenom prostoru Lužničana.

Na 5:0 povisio je Ognjen Ilić posle centaršuta sa leve strane, da bi u finišu susreta za svega pet minuta fudbaleri Radničkog 1923 lepršavu igru krunisali su sa još tri pogotka. U 83. minutu u listu strelaca upisao se Vasilije Veljko Milovanović posle asistencije Aleksijevića. Dva minuta kasnije Maksimović je svojim drugim pogotkom na utakmici povećao na 7:0.

Tačku na goleadu na „Čika Dači“ u 87. minutu svojim drugim golom stavio je Milovanović, koji je glavom dobro reagovao na ubacivanje beka Tatovića sa desne strane.

fk-vodojazaEkipa Vodojaže posle dve godine ponovo će se boriti za pobednički pehar u kupu

U drugom polufinalu, zonaš Sušica je eliminisana iz ovog takmičenja nakon poraza u Grošnici od vodeće ekipe Prve gradske lige Vodojaže – 1:2. Grošničani su u prvom poluvremenu golovima Vukovića u 9. i Spasojevića u 44. minutu obezbedili prednost koju Sušičani nisu mogli da sustignu. U 71. minutu Okiljević je smanjio na 2:1 i samo ublažio poraz. Treba reći da su igrači Sušice bili izuzetno nezadovoljni suđenjem sudije Marka Srećkovića i utakmicu su završili sa samo devet igrača. U 83. minutu isključen je kapiten Okiljević, a u sudijskoj nadoknadi vremena i Krstić.

RADNIČKI 1923 – SLOGA 2016 LUŽNICE 9:0 (3:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Sudija: Marina Višnjić.
Pomoćnice: Milica Milovanović, Aleksandra Tomić (sve tri iz Kragujevca).
Strelci: Stanković u14, B. Miljuš u 16. i 66, Maksimović u 40. i 85, Ilić u 70. i Milovanović u 83. i 87. minutu.

RADNIČKI 1923: Drobnjak, Tatović, B. Miljuš, Andrić, Aleksić (Milovanoović), Aleksijević, Arsenijević, Stanković (Ilić), Cvijović, Todorović (Maksimović).

SLOGA: Petković, Stanić, Ranković, Mišković, Srećković, Stepić, Ristić (Mandić), Đukić, Vasiljević (Živanović), Mijailivoić, Slavković (Račić)

Na ovaj način završeno je kup takmičenje na području FS grada Kragujevca za ovu godinu. Finalni meč između Radničkog 1923 i Vodojaže igra se na proleće naredne godine.