Radnički ispustio dva boda (VIDEO)

Pred oko 8000 posetilaca na gradskom stadionu u Kragujevcu, Radnički je remizirao sa ekipom Spartaka iz Subotice 1:1 (1:0). Obe ekipe su načinile iznenađenja u prvom kolu, tako da se očekivao interesantan duel.

Početnih nekoliko minuta obeležila je blaga terenska inicijativa gostiju, koja je rezultirala sa nekoliko kornera. Međutim, gostujući napadači u tim situacijama nisu uspeli da dođu do prilike za gol zbog izuzetno dobre skok igre domaćih štopera.

Ipak, prvi udarac ka golu na meču bio je delo desnog beka Radničkog Pavlovića u 8. minutu igre, ali je lopta otišla pored gola. Dva minuta kasnije, Kostić je bio u kontri jedan na jedan sa bekom Spartaka Simovićem, pri čemu se okliznuo, i tako omogućio odbrani Spartaka da dobro reaguje. U 15. minutu meča gosti su prvi put uputili udarac u okvir gola Čančarevića, ali je udarac Simovića bio lak plen za golmana Radničkog. U 30. minutu, posle brzog kontranapada po levoj strani, Šarac je došao u priliku da uputi udarac, ali nije dobro zahvatio loptu, što je omogućilo Čančareviću da lako interveniše.

U 33. minutu Radnički dolazi u vođstvo. Posle napada po levoj strani i centaršuta Kostića, Spalević je uputio sjajan udarac glavom, koji je golman Aleksić mogao samo da isprati pogledom – 1:0. Od tog trenutka je Radnički zaigrao nešto defanzivnije, i mirno priveo prvo poluvreme kraju.

Na početku drugog poluvremena, bila je jasna namera domaćih da prepusti blagu inicijativu na sredini terena protivniku, i da čeka svoju šansu iz kontranapada. Ipak, prvu veliku priliku u drugom poluvremenu u 51. minutu propustio je kapiten Kragujevčana Milošević, kada je nakon kornera šutirao glavom pored gola. U 58. minutu uzvratili su gosti. Simović je takođe glavom pokušao da savlada Čančarevića, ali je golman Radničkog ponovo bio na visini zadatka. U tom periodu meča igrao se najatraktivniji fudbal i obe ekipe su naizmenično ulazile u gol-šanse.

U 59. minutu Radnički je razvio opasnu kontru preko levog krila, Kostić je prevario nekoliko protivničkih fudbalera, ali je pred samim šesnaestercem, u pokušaju još jednog driblinga izgubio loptu, i omogućio Spartaku da brzo napadne po istoj strani. Nakon centaršuta po zemlji, Pavlović sjajnim klizećim startom odnosi loptu ispred napadača gostiju.

U 67. minutu, Radnički je napravio jednu od najlepših akcija na meču, čiji su akteri bili Spalević i Petrović, koji je ušao u igru neki minut ranije. Posle osvajanja lopte na svojoj polovini napad je započeo Petrović i igrom „dva na dva“ sa Spalevićem, digao publiku na noge. Napadač Radničkog našao se u šesnaestercu gostiju, usledio je start štopera Spartaka, a Spalević je posle toga ostao na zemlji. Publika i igrači Radničkog su ukazivali na prekršaj za najstrožu kaznu, ali je sudija Grujić iz Niša samo pokazao da se igra nastavi. Spalević je žustro reagovao, zbog čega mu je Grujić pokazao žuti karton. U 72. minutu, nakon dobre kontre po desnoj strani i centaršuta Petrovića, Spalević je još jednom zatresao mrežu Aleksića, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, što je takođe izazvalo negodovanje publike i domaćih igrača.

Posle toga, došlo je do pada agresivnosti i koncentracije u redovima domaće ekipe, što je Spartak iskoristio preko Noskovića za 1:1. Nakon izjednačenja, Radnički je ponovo napadao, ne bi li vratio prednost, ali nije uspeo da uđe u izglednu priliku, sve do poslednjeg minuta nadoknade meča, kada je danas raspoloženi Nenadić napravio dobar prodor po levoj strani, i uputio odličan centaršut. Ponovo je Spalević bio najbolji u skoku, ali ovoga puta nije dobro zahvatio loptu, pa je ta poslednja šansa otišla u nepovrat.

Stiče se utisak da Radnički danas nije osvojio bod, već izgubio dva. Međutim, treba naglasiti da je ovo tek prva utakmica u superligaškoj konkurenciji pred domaćom publikom, protiv izuzetno dobre i iskusne ekipe Spartaka iz Subotice, pune samopouzdanja nakon pobede nad Crvenom zvezdom u prvom kolu. Nešto slično su apostrofirali i treneri obe ekipe na konferenciji za štampu nakon meča.

Trener Subotičana Zoran Njeguš izjavio je:

Ja sam najavljivao tešku utakmicu, bez obzira na prethodno kolo i naš meč sa Crvenom zvezdom. Malo će se ko ovde naigrati. Radnički je imao kontrolu igre tokom celog meča, ali smo mi uspeli par puta u drugom poluvremenu da preuzmemo inicijativu, i postignemo taj jedan gol. Ovo je za mene veliki bod. Poželeo bih sreću ekipi Radničkog u daljem toku prvenstva.“ Upitan da prokomentariše sporne detalje pred golom Subotičana, Njeguš je odgovorio da se nikada nije bavio komentarisanjem sudijskih odluka.

Trener Radničkog Kuzeljević rekao je:

„Nakon svega prikazanog moram da kažem da nismo zadovoljni. Ne mogu da zamerim svojim momcima, trudili su se, trčali, kontrolisali utakmicu, ali je taj pad koncentracije u drugom poluvremenu uslovio da ostanemo bez dva boda više. To je fudbal. Ovo je veliko iskustvo za ovu ekipu koja ima perspektivu.“

Radnički 1923 – Spartak Zlatibor voda 1:1 (1:0)

Stadion: “Čika Dača“ u Kragujevcu.
Gledalaca: 8000.
Strelci: Spalević u 33. i Nosković u 82. minutu.
Sudija: Danilo Grujić (Niš).
Pomoćnici: Mrkić (Kosovska Mitrovica) i Minić (Niš).
Žuti kartoni: Obrovac, Spalević, Kostić (Radnički 1923), Antonić, Torbica, Simović  (Spartak Zlatibor Voda).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević, Nedović, Obrovac (od 90. Živadinović), Binić (od 64. Petrović), Kostić (od 86. Karamatić), Milošković, Spalević.

SPARTAK ZLATIBOR VODA: Aleksić, Joksimović (81. Đurđević), Simović, Milanković, Torbica, Despotović (od 45. Nosković), Šarac (od 46. Adamović), Antonić, Puškarić, Mirić, Otašević.

Situacija kod nedosuđenog penala. Foto: Zoran Petrović.