Radnički izgubio u Kladovu, mislima već u Kraljevu

Odbojkaši Radničkog poraženi su u Kladovu od domaće ekipe Đerdapa sa 3:o (25:23, 25:17, 25:23), u utakmici poslednjeg 18. kola Viner Štediše lige.

Kragujevčani su pre poslednjeg kola obezbedili četvrtu poziciju, pa ovaj meč po njih nije imao rezultatski značaj. Za razliku od Radničkog, Đerdapu su samo tri boda iz ovog susreta garantovala opstanak u najelitnijem rangu tamičenja.

Radnički je odlično krenuo u Kladovu, poveo sa 8:4, četiri poena viška zadržao je i na drugom tehničkom tajm-autu (16:12), a imali su prednost i u završnici (21:19). Ipak, Kladovčani su preokrenuli – 25:23. Ispostavilo se da je ovaj set bio i ključan za tok utakmice.

U nastavku Kladovčani su uhvatili svoj ritam, nizali poene i rutinski osvojili drugi set.

Tokom čitavog trećeg seta domaćin je bio bolji. Imao je Đerdap i po četiri poena viška na drugom tehničkom tajm-autu (16:12), pa i u završnici (21:17), a potom su izdržali nalet Kragujevčana i ipak završili meč u tri seta – 25:23.

Sledi mala pauza u prvenstvu, a potom startuje plej-of u kome će Radnički za protivnika u četvrtfinalu imati kraljevačku Ribnicu. Prema pravilima, mečevi četvrtfinala plej-ofa igraju se u dve dobijene utakmice, gde se 1. i eventualne 3. utakmice igraju kod bolje plasiranih ekipa, a 2. utakmice kod slabije plasiranih ekipa .

Đerdap – Radnički 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)

Dvorana: SRC „Jezero”.