Radnički Kon Tiki bolji od Partizana na startu sezone

Vaterpolisti Radničkog Kon Tiki savladali su beogradski Partizan Rajfajzen na otvaranju nove Prve A lige Srbije, rezultatom 11:8, u svom „Parku“ i tako nastavili kontinuitet dobrih partija iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Uspeli su Šumadinci ovom pobedom da stignu i do jedne lepe serije za svaki respekt. Naime, posle trijumfa nad ekipom Mladosti iz Zagreba i italijanskim Pro Rekom, na pomenutom turniru, u periodu od samo šest dana savladali su tri najtrofejnija evropska tima koja su osvojila po sedam titula prvaka starog kontinenta.

Iako to krajnji rezultat možda ne govori u dovoljnoj meri, Kragujevčanima nije bilo nimalo lako sa mladom i talentovanom ekipom Partizana. „Crno-beli“ su poveli posle dva minuta igre, preko kapitena Miloša Ćuka, koji je iskoristio nesmotrenost protivničke odbrane i preciznim udarcem matirao Radića. Ipak, dvadesetak sekundi pre kraja prvog perioda bivši igrač Partizana, Ivan Basara, doneo je Radničkom izjednačenje (1:1), a do potpunog preokreta domaći su stigli golom Vuksanovića početkom druge četvrtine – 2:1. Ipak, radost Šumadinaca kratko je trajala, jer je već u sledećem napadu Ćuk realizovao peterac.

Odmah je na drugoj strani odgovorio Basara, posle čega je Đorđe Filipović prvi put odveo svoj tim na „plus dva“, iz peterca – 4:2. Još jedan nesporazum u odbrani Radničkog iskoristio je Gavril Subotić i iz otvorenog šuta smanjio na 4:3, rezultat sa kojim se i otišlo na poluvreme.

Drugi deo susreta otvorio je sa dva pogotka kapiten Radničkog Filip Filipović, a nalet domaćih na kratko je prekinuo Dušan Mandić – 6:4. Potom su sa pozicije centra precizni bili Zloković i Korolija, pa je kragujevački tim u poslednji period ušao sa „plus četiri“ – 8:4.

Međutim, nisu se predavali „crno-beli“, pa su serijom 3:0, u kojoj su golove postigli Obradović, Mandić i Tanasković, ponovo prišli na samo gol zaostatka – 8:7. Usledio je na drugoj strani pogodak iskusnog Aleksandra Ćirića, ali je Subotić sa igračem više zadržao rezultatski priključak (9:8).

Ipak, sve je bilo rešeno minut i po pre kraja, posle još jedne majstorije Zlokovića, a tačku na i stavio je Damir Burić.

“Na kraju smo sami sebi iskomplikovali život bez potrebe. Nije nas krenulo od samog starta, ali smo potom ušli u željeni ritam i kontrolisali igru, da bismo u poslendjoj četvrtini počeli da srljamo bez ikakvog razloga, što je jedna agresivna ekipa Partizana iskoristila i uhvatila priključak. Pre par dana smo igrali tri veoma jake utakmice u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali smo smogli snage, jer smo znali koliko nam znači ova utakmica“ – rekao je Aleskandar Ćirić, vaterpolista Radničkog.

Radnički Kon Tiki – Partizan Rajfajzen 11:8 (1:1, 3:2, 4:1, 3:4)

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Nenad Golijanin i Miodrag Stefanović (obojica iz Beograda). Peterci: Radnički 2(2) Partizan 1(1). Igrač više: Radnički 7(3) Partizan 6(1).

RADNIČKI KON TIKI: Radić (9 odbrana), Burić 1, B. Popović, Korolija 1, Ćirković, Miličić, Ćirić 1, Basara 2, Zloković 2, F. Filipović 2, Marković, Đ. Filipović 1, S. Popović, Vuksanović 1. Trener: Jovović.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Živojinović (12 odbrana), Gilen, Mandić 2, Vico, Subotić 2, Rackov, Ćuk 2, Dedović, Čučković, Tanasković 1, Jakšić, Obradović 1, Rističević, Stojanović. Trener: Vujasinović.