Radnički Kon Tiki lako sa Nišlijama

Vaterpolisti Radničkog Kon Tiki ubedljivo su savladali niški Naisus na svom terenu, rezultatom 21:6, u unapred odigranom meču trećeg kola Prve A lige Srbije.

Gosti su samo u prvih par minuta dva puta sustizali minimalni zaostatak (2:2), nakon čega su se Kragujevčani razbudili i kraj prve četvrtine dočekali sa vođstvom 5:2, posle dva vezana gola Borisa Popovića i jednog Vedrana Ćirkovića.

Nastavili su domaći da rešetaju mrežu svog bivšeg golmana Igora Lazića i u drugoj četvrtini. Dva puta je u ovoj deonici precizan bio Đorđe Filipović, jednom Srđan Vuksanović, a prvenac pod kapicom Radničkog postigao je i mladi Đorđe Šormaz – 9:3.

Posebno efikasni izabranici Dejana Jovovića bili su u trećoj deonici, u kojoj su pucali iz svih oružja, pa su je rešili u svoju korist sa 8:0 i u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom 17:3.

U poslednjem periodu Nais je pružio malo veći otpor podmlađenom sastavu, Radničkog, koji je uprkos tome, i ovu deonicu uspeo da reši u svoju korist – 4:3.

Najefikasniji bio je Srđan Vuksanović sa četiri gola, po tri su dali Boris Popović, Vedran Ćirković, Đorđe Filipović i Đorđe Šormaz, dva je dao Ivan Basara, a po jedan Korolija, Gak i Marković.

Vaterpolisti Radničkog iskoristili su ovaj meč i za uigravanje za revanš meč treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona sa Vuljagmenijem, koji ih u subotu očekuje u Grčkoj, a već sutra kreću put Atine, gde će najpre nekoliko dana sparingovati sa grčkim šampionom Olimpijakosom.

Radnički – Nais 21:6 (5:2, 4:1, 8:0, 4:3)